5 věcí, které musíte vědět o herci Timothée Chalametovi

Herec Timothée Chalamet je letos nominovaný na Oscara v hlavní mužské kategorii. Gratulujeme!

Film Dej mi tvé jméno (Call Me By Your Name) natočil italský režisér Luca Guadagnino podle stejnojmenné knihy Andre Acimana a hlavní roli svěřil mladému herci Timothée Chalametovi. 

Timothée se narodil v New Yorku, vyrůstal na Manhattanu. Jeho matka je tanečnice a táta editor pracující pro UNICEF. Po tátovi je Timothée Francouz a po mamince Američan. 

Timothée se poprvé objevil na televizní obrazovce už jako dítě v roce 2009 v seriálu Právo a pořádek. Letos je jeho jméno skloňované kritiky i filmovými diváky. A to kvůli jeho roli v romantickém dramatu Dej mi tvé jméno, kde hraje vedle Armie Hammera. Film je o teenagerovi, který se zamiluje do o deset let staršího postgraduálního studenta Armieho, je jedním z nejlepších filmů roku. 

TimotheeChalametCMBYN 47d73

Timothéeho můžete letos vidět i ve vedlejší roli ve filmu Lady Bird, který jde do kin stejně jako "Jméno" - v březnu. 

Našli jsme pět zásadních věcí, kterých o tomto hollywoodském krasavci musíte vědět. 

 

1. Randil s dcerou Madonny, Lourdes Leon

V roce 2013 Timothée chodil s dcerou Madonny, Lourdes. Oba navštěvovali stejnou hereckou školu Fiorello H. LaGuardia v New Yorku. V rozhlasovém rozhovoru s Andy Cohenem prozradil, že Lourdes film Dej mi tvé jméno ještě neviděla. Takže je zřejmé, že Timothée s Lourdes udržuje přátelské vztahy. 

 tumblr ow0w9tQCbm1v0clmvo2 1280 63704


Jennifer Aniston je single

Americká herečka Jennifer Aniston se po dvou a půl letech rozešla se svým manželem, hercem Justinem Therouxem.

Jak mít tělo jako Dakota Johnson

Herečka Dakota Johnson strávila při natáčení sexy scén v trilogii Odstínů i několik hodin denně nahá. Kolik minut denně kvůli roli cvičila a jaké cviky ji dopomohly k břišním svalům?