Nejlepší dámské parfémy roku 2017

Nejlepší dámské parfémy roku 2017 30.12.2017 foto: archiv Chanel
Ze stovek nových vůní, které byly v roce 2017 představeny, vybrala kosmetická redaktorka ELLE třicet nejlepších.

Miluji vůně. Nikdy jich nemám dost a udělám cokoliv, abych byla mezi prvními, kdo drží v ruce další, novou lahvičku s parfémem od nejznámější, nejlepších i nových nadějných parfumérů. Kdybych o nich nepsala, chtěla bych vůně míchat. Tento rok byl na novinky opravdu více než bohatý. Všechno začalo už v únoru, kdy jsem v Paříži seděla v absolutním utajení s Olivierem Polge, in-house parfumérem Chanel a on odtajnil Gabrielle, která se dostala na trh na podzim. Pak následoval Londýn s Jo Malone London, značkou, na kterou jsme v Česku tak dlouho čekali. Dvakrát jsem kvůli vůním letěla do New Yorku. Nejdřív na party Gucci Bloom a pak jsem strávila dva dny s Carolinou Herrerou, její dcerou a spoustou jasmínu (článek najdete v lednovém vydání ELLE). Následovala Paříž a oběd v ateliéru Christine Nagel, in-house parfumérky Hermès.

Pak to také byl rok, kdy François Demachy uvedl několik zásadních novinek pro Dior. Kate Moss se znovu stala tváří Calvina Kleina a Angelina Jolie poprvé ve svém životě podepsala smlouvu a stala se tváří Mon Guerlain. Jean-Paul Gaultier představil nový pilíř svého voňavého portfolia a módní návrhář Alber Elbaz uvedl tolik očekávaný parfém ve spolupráci s Fredericem Mallem.

Celkem v roce 2017 vznikla téměř tisícovka dámských vůní. To jsou skoro tři každý den! Odhaduji, že jsem jich vyzkoušela přes 300. Skvělých, úžasných, dobrých i těch, o kterých se nemluví. Vybrala jsem TOP 30. Klíč byl jednoduchý, globální uvedení v roce 2017 (na některé novinky si bohužel musíme ještě počkat, proto ve výběru nejsou), žádné limitované edice a pak už jen ty, které mě zaujaly nejvíc. 

Pojďme se spolu podívat na nejlepších třicet vůní roku 2017. Pořadí je náhodné, protože vybrat jen jedno číslo jedna je prakticky nemožné. 

P. S. Pokud vás zajímají nejžhavější novinky a i to, které vůně lze mezi sebou míchat, sledujte kosmetickou redaktorku Cindy na Instagramu @cindysimo.


Vůně, které budete chtít dát (i najít) pod stromeček

Vůně, které budete chtít dát (i najít) pod stromeček 19.12.2017 foto: Getty Images
Parfémy vždycky byly nejoblíbenější vánoční dárky. Letos ale budou všichni v sedmém nebi.

Čtyři tipy, jak správně nosit parfém

Čtyři tipy, jak správně nosit parfém Promotion 27.11.2017 foto: archiv Carolina Herrera
Jeden z nejlepších parfumérů na světě prozradil ELLE triky, jak správně nosit vůně.