Opojná chuť ovoce v čiré slasti

Společníci, kteří nemohou chybět na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Unikátní destiláty Fassbind, jejichž vůně a chutě stojí na pevných základech, originální receptuře a v neposlední řadě i kvalitních surovinách. Precizní výběr ovoce definuje jedinečný chuťový profil destilátů. Ve firmě Fassbind pečlivě dohlíží na to, aby se pálenka rodila pouze z ovoce od vybraných švýcarských farmářů, vše se kontroluje kus po kusu ručně. Destilerie podporuje svým výkupem ovoce regionální farmáře, jenž pečují o plodící stromy staré i 70 let. I proto se tyto destiláty pyšní pestrou škálou chutí. Rozmanitost jim vtiskávají třešně, meruňky, švestky, mirabelky, kdoule, hrušky, jablka i maliny. Ke zpracování se využívají pouze dostatečně zralé plody, zbavené stonků a listů, protože jejich ponechání by mělo nedobrý vliv na destilát.

Zrod ovocného pokladu

Po selekci se vybrané ovoce umístí do kvasných nádrží, kde se 6 až 12 týdnů fermetuje. Vzniklý zkvašený ovocný rmut se dále destiluje. Jeho části tzv. nižší jakosti se oddělují, stáčí se pouze prvotřídní střední část destilátu. Poté minimálně po dobu 2 let destiláty odpočívají ve velkých nerezových tancích. Zde se tzv. zklidní a dokonale se promísí akcenty ovoce a alkoholu. Za bohatými chutěmi a vůněmi pálenek destilerie Fassbind tak opravdu stojí řemeslnost a preciznost v každé části výrobního procesu, jako tomu bylo před oněmi 177 lety. V žádné lahvi, ani kapce nenajdete přídatné látky, jako jsou líh, aromata či barviva. 

Fassbind, pýcha Švýcarska

Pálenky s rodokmenem

V Česku jsou oblíbené stařené pálenky Vieilles Barriques, jež po destilaci krásně zrají 12 až 18 měsíců v dubových sudech. Dobu zrání určuje koncentrace původního destilátu a také slovo zkušených lihovarníků. Po dokončení zrání pálenku zušlechtí přírodní výtažky ze sušeného ovoce, aby chuť byla maximální, sladká a jemná. Chuť umocní vždy stejný druh ovoce jako ten, z něhož se pálenka zrodila. Linie stařených destilátů této značky nabízí 6 ovocných variant – třešeň, meruňku, švestku, jablko, malinu a hrušku Williams. Ta v oblibě vítězí, ovšem i ostatní nabízí maximální požitek a je na každém, co mu bude nejvíce chutnat. Mimochodem víte, že na výrobu 1 litru 40% destilátu z třešní je potřeba 8 kilogramů třešní?

Tradice, která se nebojí inovací

Základní přístup a osvědčené postupy se nemění, firma se ovšem nebrání moderním trendům. Naopak, Fassbind je progresivní a sleduje inovace ve sféře prémiových ovocných destilátů, ostatně destilerie během posledních let rozšířila svůj sortiment. Pokud byste chtěli nahlédnout pod pokličku, spíše tedy víka sudů, můžete se objednat do opojného světa nejstarší destilerie Fassbind ve Švýcarsku. První setkání, letmý dotek nabízí v prodejně Warehouse#1, kde naleznete širokou škálu pálenek Fassbind.

Karlovarský koktejl hvězd u vás doma

V Karlových Varech jsme si v Elle Beauty Lounge zpříjemňovali festivalové chvíle s jedinečným koktejlem. Chcete jej ochutnat i vy? Je to jednoduché, zde je recept.

Potřebujete:

40 ml Fassbind Vieille Framboise – Stařená Malina

120 ml Fever-tree Indian Tonic

Naplňte sklenici ledem, přidejte 40 ml Fassbind Vieille Framboise a dolijte 120 ml toniku Fever-Tree Indian. Jemně promíchejte a ozdobte čerstvými malinami. Na zdraví a štěstí!

Měření