Plány na víkend? Buďte u toho s námi

Plány na víkend? Buďte u toho s námi 13.7.2017
Počasí se netváří zrovna přívětivě, ale to nás vůbec nerozhodí. I tak prožijeme víkend na plné pecky.

Pátek 14/7:  Bach pro všechny! Toto je velká hudební událost, nic většího v tomto směru v létě 2017 nezažijete. V Praze se ve dnech 14. až 28. července uskuteční mezinárodní hudební festival, věnovaný tvorbě Johanna Sebastiana Bacha. Stěžejní i méně významná díla tohoto vrcholného představitele barokní hudby představí renomovaní interpreti z České republiky i zahraničí, a to v různých atraktivních lokacích hlavního města. Začíná se zítra ve 20 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem. Na koncertu s názvem Festival Overture se jako Bachovi interpreti představí Cappella Istropolitana ze Slovenska společně s americkým houslistou Filipem Pogádym (na fotce). Veškeré informace a program této unikátní přehlídky najdete na bachforall.cz. Ať žije Bach!

bfa 1 600x400 6a698

Sobota 15/7:  Nesmrtelný Shakespeare Neuvěřitelné! Už pátým rokem se v rámci Letních shakespearovských slavností hraje kouzelná komedie Sen noci svatojánské, kterou s Hanou Vagnerovou, Zuzanou Stavnou, Vandou Hybnerovou, Davidem Prachařem a dalšími nastudovalo duo SKUTR. Pokud jste ještě neměli tu čest, rozhodně na Pražský hrad běžte, zažijete něco naprosto magického. Začíná se ve 20:30 a pršet rozhodně nebude, nebojte. A kdyby přece ano, na Shakespeara můžete chodit v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě ještě téměř dva měsíce. Nevynechejte ani letošní premiéru - Hamleta v podání Jaroslava Plesla. Vše najdete na shakespeare.cz 

963b 4f182

Neděle 16/7:  Čas na velký román Je totiž neděle a máte dost času. Takže si udělejte pohodlí, vypněte telefon a začtěte se do knihy Malý život. Tento co do objemu i obsahu vskutku velký americký román napsala Hanya Yanagihara. A o čem je? Když se čtyři spolužáci z vysoké školy v Massachusetts přestěhují do New Yorku, aby se pokusili prorazit, jsou bez peněz, ztracení a kupředu je pohání jen jejich přátelství a ctižádost. Je tu laskavý Willem, začínající herec; bystrý, občas krutý malíř DžejBí, který se chce prosadit ve světě umění; utrápený architekt Malcolm, nešťastný ve špičkové firmě; a rezervovaný, geniální, tajemný právník Jude, kolem něhož se jejich životy otáčejí… Malý život je příběh o sexuální orientaci, zneužívání a sebepoškozování, o lásce a obětavosti, krutosti a neschopnosti bojovat s osudem. Čekají vás opravdu velké emoce, které ve vás zůstanou ještě hodně dlouho. A protože máte před sebou spoustu stran, vezměte si v pondělí dovolenou. Zasloužíte si ji a je přece LÉTO! 

maly 81b0e

Co nás baví? Koláže rappera Jamese Colea

Známý hudebník se poprvé představuje samostatnou výstavou

Druhý ročník přehlídek WE'RE NEXT je tady

Druhý ročník přehlídek WE'RE NEXT je tady 11.9.2017 foto: Daniela Pilná
Nenechte si ujít to nejlepší od mladých návrhářů z Prahy a Antverp.