Herečka Sophie Turner: Role díky fanouškům

Herečka Sophie Turner nebyla slavná do doby, kdy před šesti lety získala roli Sansy Stark v seriálu televizní stanice HBO Hra o trůny. Seriál, který si po celém světě získal milióny fanoušků, nastartoval Sophiinu kariéru i popularitu na sociálních sítích. Jedenadvacetiletá herečka má na svém Instagramu 5,4 miliónů followerů a na jejím twitterovém účtu ji sleduje 1,35 miliónů lidí. Seriáloví fanoušci jsou posedlí jak Sansou, tak i Sophií. 

Tenhle stupeň popularity má ovšem svoje výhody i nevýhody.

Mezi nevýhody patří ztráta soukromí. Sophie je velmi často na každém kroku pronásledována fotografy. Právě teď chodí se slavným zpěvákem Joe Jonasem a jejich ostře sledovaný vztah k anonymitě rozhodně nepřispívá. 

Sophie Turner has stopped hiding her mouth while out with Joe Jonas 6 1e69a

Oproti tomu mezi výhody její popularity určitě patří to, že své názory a pohled na svět sdílí s fanoušky, kteří jí opravdu naslouchají. Chtějí vědět, co si myslí Sansa Stark a co Sophie Turner.  

A jak se Sophie svěřila časopisu Porter, followeři někdy dokonce mohou pomoct získat práci. Tohle je sice věc známá u modelek, hvězdiček reality show a bloggerů. Ale u hereček? Ano. A Sophie s tím má osobní zkušenost.

"Spoustu věcí se mi povedlo díky tomu, že jsem byla ve správný čas na správném místě, díky ohromnému štěstí, ale zároveň - a upřímně se teď trochu stydím - díky velkému množství followerů na mých sociálních sítích. Minulý rok jsem byla na castingu pro jeden film a rozhodovalo se mezi mnou a další herečkou, která má daleko větší talent než já. Ale roli jsem nakonec získala já, poněvadž jsem měla víc followerů. Není to sice správné, ale je to součást dnešního filmového businessu." (Sophie sice roli ani film nespecifikovala, ale tento rok bude součástí čtyř filmových projektů - Berlin, I Love You, Huntsville, Time Freak a X-Men: Dark Phoenix). 

giphy 2 ff1d8

Jelikož my v ELLE si o Sophii myslíme, že je velmi dobrá herečka, jsme přesvědčeni o tom, že rozhodnutí o roli padlo určitě i díky jejímu talentu a ne jen s ohledem na její silnou fanouškovskou základnu.