Chloë Moretz: Rozhodně nechci dospět rychle

Chloë je teprve patnáct a už si střihla role pod režisérskou taktovkou Tima Burtona či Martina Scorseseho. Je mladou, ale etablovanou herečkou. Žádnou dětskou hvězdou nebo teenage star, která vyhasne se ztrátou naivity a roztomilosti. Přesto si chce svůj věk užít co možná nejdéle. Proč bych měla spěchat? Je mi teprve patnáct. Chci si hodně zážitků nechat na později. Odmítám nabídky na to, stát se tváří kampaní na módu a kosmetiku. Na to mám ještě několik let čas,“ shrnuje svůj pohled Chloë.

Na rozdíl od mnoha mladých celebrit, které plánují, jak přejít z dětských rolí do dospělých hereckých etud hodných Oscara, dlouhovlasá blondýnka přemýšlí, jaký obor zvolí na vysoké škole. „Chtěla bych studovat dějiny umění a zároveň kriminální psychologii. Myšlení zločinců mě děsí a fascinuje zároveň. Zajímá mě studovat, kolik temných zákoutí může lidská mysl mít. A zároveň zbožňuji klasické umění. Díky své práci už jsem mohla navštívit tolik kouzelných míst v Londýně či Paříži a viděla jsem na vlastní oči několik mistrovských děl.“

Tak uvidíme, jestli mladá Chloë bude jednou hrát v seriálu Sherlock Holmes nebo se sama vydá na dráhu detektiva. Každopádně se nemůžeme dočkat!