Co nevíte o Davidu La Chapellovi

Jeho dílo zná každý. Možná ho neřadíte mezi své oblíbené, ale znáte ho. Je jiné než dílo ostatních fotografů. Nejen tím, jak vypadá, ale i tím, co říká. V Česku vznikla jeho velká retrospektivní výstava. Jak? Slovenský novinář Milosh Harajda se s Davidem La Chapellem osobně setkal a dostal nápad ukázat jeho fotky Bratislavě a Praze. Spojil síly s Jozefem Pavleyem (Pavleye Art and Culture), společně pak získali finanční podporu J&T Banky a prostory Galerie Rudolfinum. Expozice Tak pravil La Chapelle byla na světě. Při její příležitosti vyzpovídal slavného umělce Martin Hradecký. Exkluzivně pro českou ELLE. Co se od Davida La Chapella dozvěděl?

O dětství
Měl úžasné rodiče, kteří ho podporovali v touze stát se umělcem. Už v dětství fotil svou rodinu. Měl krásnou maminku, která všechny ustrojila, vymyslela scénu a pózovalo se. Ve škole zažil šikanu, protože se odlišoval. Chodil oblékaný velmi elegantně, miloval módu, kosmetiku. Nakonec musel přestoupit do jiné školy. Začal se totiž bát.

O glamouru
Miluje ho. Stejně jako miluje módu. Podle něj má v životě člověka smysl. Za prvé vyvažuje každodenní šedou realitu a za druhé se pak člověk cítí víc při vědomí.

O Andym Warholovi
Fotil ho na začátku své kariéry. Andy Warhol byl velkorysý, na každého začínajícího umělce si udělal čas. Málokdo ví, že byl také velmi zbožný. Nebo jste snad věděli, že Andy Warhol chodil každou neděli do kostela?

Mnohem víc o životě a práci Davida La Chapella se dozvíte v rozhovoru v únorové ELLE. Zákulisní interview, které se odehrálo v David LaChapelle Press Lounge, zachycuje video v ELLE TV.

EBC promo