Daphne Guinness: Muži by měli nosit make-up

Nemůžeme se dočkat, až si u MAC osaháme kolekci Daphne Guinness. Do oběhu byla uvedena teprve na konci prosince (u nás v lednu), ale už teď se z některých jejích produktů staly must-have sezony. Především se mluví o laku na nehty v stříbrno-šedé barvě a o zelenkavém lesku na rty. Pro všechny, kteří obdivují Daphne Guinness, máme krátký rozhovor.

Jste známá jako múza, učitelka a přítelkyně Garetha Pugha…
Jsme taková dvojka. On je jako můj bratr.

Požádal vás o spolupráci pro MAC při práci na své kolekci ?
Ne. Je to zábavné, ale s kýmkoli jsem, bavím se jen o osobním životě.

Myslíte si, že by muži měli začít nosit make-up?
Měli. Je to lepší než podstupovat chirurgické zásahy. S make-upem můžete dělat spoustu věcí. Třeba stínovat.

Existují nějaké trendy v líčení, které nemáte ráda?
Popravdě nesleduji trendy. Snažím se je nesledovat, protože nechci mít kvůli nim na některé věci negativní názor. A co sluší jednomu, nemusí slušet mně.

Někdy nosíte velmi přirozený make-up, jindy zase velmi dramatický. Existuje nějaký look, který upřednostňujete před ostatními?
Dramatický make-up je… (odmlčí se). Někdy přijdu na party, a přestože make-up vypadal doma v umělém osvětlení dobře, řeknu si „Bože, měla bych to všechno smýt z obličeje.“

Takže jak se nejraději malujete?
Takovým způsobem, který je nejrychleji hotový. Třeba jen stínuju. Mám to stejné i s oblékáním. Navíc nemůžu o něm přemýšlet v předstihu. I když mám na přípravu outfitu dva dny, nikdy nad ním nezačnu přemýšlet dřív než pět minut před tím, než se jdu oblékat.

Který produkt z vaší kolekce je podle vás ten nejuniverzálnější?
Nejlépe všechny, protože skvěle fungují dohromady. Například zelenkavý lesk na rty neutralizuje ostatní barvy. Nejlepší je ale čtveřice očních stínů. O mnoho víc už toho nepotřebujete.

Velmi oblíbený je váš lak na nehty. Potrpíte si na bláznivé barvy?
Nosila jsem je hlavně na škole.

Co si myslíte o cenách British Fashion Awards?
Můžu to nekomentovat? Když chcete… Myslím, že Sarah Burton je skvělá. Ale já nejsem součástí módního průmyslu. Nepotřebuji říkat na veřejnosti své názory.

Zdroj: www.stylelist.com

EBC promo