Dita Von Teese: Za make-up se neschovávám

Jméno Heather Renée Sweet vám zřejmě nic neřekne. Dita Von Teese už ale jistě ano. Přitom jde o jednu a tu samou osobu. 39letá Dita (vlastním jménem Heather Renée Sweet) pochází z Michiganu a proslavila se nejen jako burleskní tanečnice, ale i jako manželka Marilyna Mansona. V současnosti se schází s francouzským aristokratem Louisem-Mariem de Castelbajac.

Žádná jiná celebrita není tak spojená s jedním určitým lookem. Není vám to po takové době přítěží?
Jedinou přítěží je to, jak se mě paparazziové snaží nachytat v jiném oblečení. Pořád čekají před mým pilates studiem, aby mě vyfotili ve sportovním outfitu. A samozřejmě touží po fotce, jak klopýtám opilá z baru. To se jim ale nikdy nepodaří.

Protože nikdy neklopýtnete, nebo nejste nikdy opilá?
Jsem burleskní tanečnice. I pod vlivem alkoholu se umím pohybovat na jehlách.

Nemáte strach, že váš look začne lidi nudit?
V žádném případě. Nikdy si neříkám: Oh, měla bych zkusit tenhle trend.

Co si obecně myslíte o módních trendech?
Když je sleduji, vidím, že je to pořád to samé. Třicátá léta jsou zpátky! Čtyřicátá léta jsou zpátky! Je to začarovaný kruh. Takže když můj look právě není v trendu, nebude trvat dlouho a bude znovu in.

To zní, jako bychom my ostatní pouze slepě následovali trendy.
Ano, to si myslím. Nejpozději ve třiceti letech by měl člověk vědět, jaký je jeho osobitý styl. Což ale neznamená, že by neměl sledovat trendy. Umění je v tom, v každé sezoně najít to, co se hodí k mému stylu.

Jste pořád perfektně nalíčená. Může vás vůbec někdy někdo spatřit nenalíčenou?
Ano, pouze lidé, kteří mi jsou blízcí. Ale aby bylo jasno – neschovávám se za make-upem, pouze miluju proměnu. Bez make-upu vypadám mladší a zranitelnější. Mému příteli se líbí, že má obě varianty mé osobnosti.

Říká se, že právě váš přítel Louis-Marie de Castelbajac byl tím důvodem, proč jste vytvořila vlastní parfém.
Lépe řečeno jeho matka. Používala stejný parfém jako já. Což pro mě znamenalo, že si musím najít nový. Ale žádný jsem jednoduše nenašla.

Nevadí vám, že teď stejně jako vy budou vonět miliony žen?
To je něco jiného. Vůně vyvolávají silné emoce. A opravdu za žádných okolností nechci při sexu svému příteli vonět stejně jako jeho matka.

Jak by tedy měly ženy vonět, aby byly pro muže atraktivní?
Základem je nemyslet si, že musíte vonět jako malá holčička. Parfémy, které jsou cítit po ovoci nebo sladkostech, jsou podle mě příliš těžké.

Čemu se žena může přiučit od burleskní tanečnice?
Umění propojit smyslnost a hravost. Nebo jinak – v ložnici vás to musí bavit.

Zdroj: www.glamour.de

EBC promo