Inès de la Fressange: modelkou po padesátce

Zazářila v osmdesátých letech, a i když její hvězda nezhasla nikdy, právě v této době zažívá Inès de la Frassange svůj velký kariérní comeback. Přední módní domy si ji žádají na svých přehlídkách, L’Oréal si ji zvolil za svoji novou ambasadorku, do toho píše knihy, navrhuje modely pro obuvnickou značku Roger Vivier a řídí ji. Čím to je?

Je vám přes padesát a jste doslova zahlcena poctami a pracovními nabídkami. Za všechny jmenujme focení obálek, módní přehlídky u Gaultiera nebo Chanel, propagaci značky L’Oréal.
Ano, všechno začíná v padesáti. Je to super, vážně. Vlastně jsem se v padesáti letech chtěla trochu stáhnout do ústraní. Ale čím víc jsem si to malovala, tím víc zajímavých nabídek chodilo. Už roky kážu ženám o tom, že workoholici jsou out a že si musejí udělat čas samy na sebe. Přitom sama mezi rozhovory běhám do kanceláře zkontrolovat e-maily.

Čím si vysvětlujete, že jste teď tak žádaná?
Nevím. Možná to začalo homestory v jednom magazínu, pro kterou jsem se nafotila bez retuší s mými dětmi a se psem. Jako úplně normální žena. Krátce nato začaly přicházet nabídky.

Ulehčila vám vaše krása život?
Určitě, přesto můj začátek v modelingu byl všechno, jen ne lehký. Patřila jsem k netypickým kráskám. Se svými 181 centimetry jsem na tehdejší dobu byla příliš vysoká, měla jsem krátké vlasy a nenosila make-up. Jen lidé jako Jean Paul Gaultier a Thierry Mugler mě chtěli, Chanel mě objevil teprve později. Dnes všichni říkají, že jsem patřila k topmodelkám. Ale ne proto, že jsem byla krásná, ale proto, že jsem byla jiná.

Jste pořád jiná?
Když si uvědomím, že je mi třiapadesát let a pracuju jako modelka, pak asi ano. Myslet jinak je moje práce.

Věnujete své kráse hodně času?
Vůbec ne. Všechny ty instituty krásy a jejich koncepty mě rozčilují. Pořád dostávám hodně produktů. Jenže než u všech přečtu návody k použití, uběhnou dvě hodiny.

Neomezuje teď L’Oréal vaši volbu kosmetiky?
Ne, a mají pro mě ideální produkt: Revitalift. Používám ho ve dne v noci. V reklamě na Revitalift se říká: Všechny musíme stíhat deset věcí najednou. A to je pravda. Jen celebrity to mají zdánlivě jinak. Z časopisů to vypadá, že ráno vstanou, vypijí litr vody a pak k nim přijde fitness trenér.

U vás to tak není?
Bohužel ne. Mám sice vlastního trenéra na box, ale už jsem ho šest měsíců neviděla.

Máte štíhlou postavu. Nesportujete?
Mám to v plánu. A i to se počítá.

Jak si sama sebe představujete v osmdesáti letech?
Ve dvaceti jsem měla větší strach z vrásek, než mám teď. Takže o svůj obličej si starosti nedělám. Spíš se bojím, že mě ve stáří začnou opouštět lidé, které miluju.

Zdroj: Vogue.de