Jak vypadá ELLE MAN podle celebrit?

Spřízněné modelky, herečky a celebrity se v naší anketě svěřují, jak vypadá a jak se chová správný muž. Příští sobotu se zeptáme naopak chlapů, co na druhých mužích oceňují.

Gréta Slezáková, modelka (Bohemia-Eskimo)
"Jak vypadá správný chlap? Přátelský s energickým chováním, pevným stiskem ruky a bezprostředním úsměvem, s rysem romantické nevinnosti i věčné radosti. Ztělesnění štědrosti, díky které ochotně rozdá svůj čas a sympatie jiným. Oddaný a pyšný otec. Bezelstný. Není v něm nic skrytého ani komplikovaného. Umí spřádat fantastické sny a neumí lhát. Spolehlivý i zábavný. Nebojí se projevit vztah k ženě a je přirozeně galantní. Jako malá jsem podlehla kouzlu Roberta Redforda, Paula Newmana, Charlese Bronsona nebo Belmonda. Není to zas tak dávno, co jsem záviděla Arwen (elfici z Pána prstenů) lásku čestného a odvážného hraničáře Aragorna (Viggo Mortensen). Mým životem prošli čtyři zásadní muži. Nikdo z nich není sumářem mých požadavků, každý má něco. Přesto jsem je milovala a miluji. Muži, stejně jako ženy, nejsou dokonalí... Já často nejsem ta princezna, co bych měla být, chytám si sama taxíky, jsem příliš hrdá a mlátím hlavou proti zdi."

Paul Newman on a tricycle 95f50

Bára Basiková, zpěvačka
"Opravdový chlap má charisma a zdravé sebevědomí, je sympatický a jedná uváženě, s rozmyslem. Má příjemné, nenucené vystupování, ale dovede vyjádřit svůj jasný postoj a názor. Chová se slušně, je galantní k ženám, zásady společenského chování má v malíčku. Umí se postarat o partnerku a rodinu, je jim oporou a bezpečným zázemím. Umí se zastat slabších, pomáhá se samozřejmostí. Umí uznat chybu, umí se omluvit. Nesmí mu chybět smysl pro humor, měl by být zábavný a vtipný, měl by umět zesměšnit sám sebe. A muž - hrdina je ten, který se dobře stará o svoji rodinu, věnuje se dětem a předává jim důležité hodnoty do života. Ten, který se celý život snaží být dobrým mužem, manželem a otcem, ten, který v padesáti neopustí svoji stárnoucí manželku a dospívající děti, nezačne chodit do solárka a posilovny, barvit si vlasy a běhat za prsatou blondýnou. Všichni muži, kteří nezblbli, nenechali se oslnit slávou, mocí a penězi, kteří nechytali ubíhající mládí a zůstali stát pevně nohama na zemi, jsou pro mě hrdinové."

Jana Plodková, herečka
"Správnej chlap je jako křídla. Obejme, když je potřeba, odletí, když je potřeba, odežene nevítané hosty, když je jich víc než potřeba. Je tam, kde má být, a nezastraši ho ani Ikarův pád. Jsem vděčná za to, že o něm nemusím snít, že žije zrovna vedle mě. Pokud bych ovšem byla o patnáct let mladší a zrovna viděla seriál Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), má představivost by ho zhmotnila v herce Cilliana Murphyho v bekovce, s cigárem a flaškou whisky."
 
Thomas fe90c8ca3c8c3e0284b4259ebf88345c b9911
 

Kateřina Sokolová, modelka (Elite Prague)
"Kdysi jsem četla moc hezký citát, kde bylo napsáno něco ve smyslu "Správný muž umožní i silné ženě být slabá". Za mě osobně právě v této vlastnosti spočívá to pravé správné "mužství". Ve spolehlivosti a v tom, že chlap vám bude vždy oporou a bude stát při vás. Musím se přiznat, že dříve jsem já sama v partnerských vztazích volila na základě jiných vlastností a charakteristik, a čím více mám zkušeností, tím je pro mě u chlapa důležitější spolehlivost a to, že tu pro mě bude, když budu potřebovat, a bude mi oporou. Mužských hrdinů mám spoustu, ale tím největším je asi můj táta, Jan Sokol. Ten je pro mě chlap no.1. Mezi moje opravdové chlapy ještě patří kromě mého táty určitě i nevlastní bratr Lukáš, se kterým můžu probrat vše jak s nejlepší kámoškou, a když mu zavolám o půlnoci, že se potřebuju přestěhovat, neváhá sednout do auta a pomoct mi. A taky můj expřítel Robert, se kterým mám stále skvělý vztah. Pamatuju si, že když jsem si při psaní asi 80. strany mojí diplomové práce z psychologie polila Mac citronádou, byl první, kdo mi volal, jestli nechci půjčit ten jeho."

Berenika Kohoutová, herečka
"Správný chlap? Něco jako James Bond, ne? V reálném životě bych asi řekla: můj kluk. Ale už jsem ho navychvalovala v tisku dost. Navíc má jednu velkou chybu - ještě pořád se nenaučil nosit mi čerstvý květiny! Takže... tohle mu k tomu Bondovi ještě chybí."

james bond roger moore getty 69391

 

Veronika Hejlíková, modelka (Bohemia-Eskimo)
"Správnej chlap? Ve svém životě mám rovnou dva. Manžela a syna. Můj muž je ten nejpracovitější, nejstarostlivější, nejpodnikavější, nejvic milující, …, prostě nejúžasnější chlap na světě. Vážně! Takového muže bych přála každé ženě. Budu jen ráda, když všechny tyto vlastnosti po něm zdědí i náš syn a jednou bude nějakou ženu dělat tak šťastnou, jako dělá jeho táta mě.”
 

 Petra Nesvačilová, herečka

"Jak vypadá správný chlap? Je zodpovědný. Ví, co chce a co nechce. Je odvážný, velkorysý, vtipný, citlivý a hlavně je charakter. Co by mu nemělo chybět? Sebeláska. Největší mužský hrdina je pro mě Sir Nicolas Winton, zachránil 669 lidských životu..."

Nicholas Winton 014 c1797

 

Adéla Čápová, modelka (Bohemia-Eskimo)
"Je to chlap, který vás vždycky nechá v letadle usednout k okénku, přestože měří dva metry a do prostředního sedadla se sotva nasouká, neboť ví, že hrozně ráda pozorujete letadla. Chlap, s nímž se cítíte jako královna, třebaže na sobě máte staré roztrhané tepláky. Chlap, který nenuceně předstírá, že neumí tančit, protože si je vědom toho, že tanec rozhodně není vaší silnou stránkou. Chlap, co s vámi vstane ve 4 ráno, aniž by musel a umí vám přesvědčivě říci, že i po probdělé noci jste ta nejkrásnější ženská na světe. Je to muž, který vám suše a bez okolků oznámí, že jste líná, vidí-li, že v životě nastal čas, kdy je skutečně zapotřebí „hýbnout kostrou“, a o sobotách vám dovolí odjíždět z domova plnit si svůj životní sen. Je to chlap, který se dokáže svěřit a ocení váš názor téměř na cokoli. Prostě chlap, který vás inspiruje, podporuje, učí a umí rozesmát, trpělivě a oddaně vás podpoří a podrží v sebetěžší životní situaci a také vám z talíře sní každou druhou bramborovou hranolku, protože to přece (jak jinak) dělá pro vaše zdraví!"
 

Kateřina KAIRA Hrachovcová, herečka
"Pravý MUŽ je bojovník. Jeho cesta životem má CÍL. Ten se v různých jeho životních etapách mění. Tak jako muž mění ženy. "Zahnout" může téměř kamkoliv, ale opravdový cíl má jasný. Rodina. (Ve vztahu ke komukoliv. Rodina je prostě tlupa...) A SVOBODA. Svoboda je nejvíc. Touha po ní muže neopouští v jakékoliv jeho životní fázi. Bojovník není hrdina. Bojovník jde, má jít do akce, jinak jsou to často jen hrdinné "kecy". Pravý Muž dává ostatním svobodu žít, umí dávat i brát, dlouze v tichosti naslouchat i si hrát. Řvát. Není to lenoch. Umí sdělit jasně své žádosti, potřeby, city. V ženě dokáže probudit LÁSKU. Žena, tak skrze takového Muže, může žít, milovat, tvořit, rodit, být sama sebou, svobodnou a .. Stát se Láskou. Znám několik skvělých Mužů. Každý z nich je na první pohled zcela jiný. Ale v první řadě a v pravdě řečeno, můj manžel je NEJVÍC. Má mě upřímně rád. Je to boj!"

A ještě i ten můj nej chlap.

6a00e54ee7b64288330147e1cc29c8970b 800wi c3a75

 

Ivona Petružálková, redakce ELLE
"A jak vypadá ten můj "správný chlap"? Mám to jasně, stručně, výstižně. Nejlepší chlap, kterýho znám, je můj táta Franta. Pokud by to záleželo jen a jen na mně, na obálce pánského vydání by byl ON. A proč? Je to rovnej, hodnej, logickej, praktickej chlap, kterej si umí vždycky poradit. Pár jich ještě sice znám (třeba Patrika nebo Honzu), ale Franta je a vždycky byl nejvíc. A pak mám jednoho filmovýho hrdinu, poručíka Dunbura alias Toho, který tančí s vlky. Costnerova krasojízda pro Oscara (film Tanec s vlky). Na bolavou nohu si natáhnul botu a vyrazil na koni mezi Jižany, vyčistil rybník u pevnosti úplně sám, spřátelil se Siouxy a zamiloval se do Stojí s pěstí. A teď každou sobotu s nadšením pozoruji taneční umění Marka Taclíka, on je proklatě sexy, líbí se mi, jak se snaží roztančit svoje tělo a celé to bere s humorem. A to je další věc, kterou na chlapech obdivuji - humor a snahu nikdy nic nevzdát."

 

Soutěžte o Nejvíc Cool Man na www.elleman.cz, kde právě teď dochází k velkému souboji pěti mužů. A kdo z nich zvítězí? Dozvíme se podle Vašeho hlasování za pět týdnů. 

Hlavním partnerem soutěže je LG styler (parní péče o vaše oblečení), dalšími partnery jsou hodinky Festina, šperky Lotus, oblečení Premio Emporio a vůně David Beckham a  Beyond.

EBC promo