Jak vypadá skutečný ELLE MAN podle mužů?

Lukáš Hejlík, herec a zakladatel projektu LiStOVáNí
„Odpovědí na tuto komplikovanou otázku by mohl být text a vůbec celá písnička kapely Vltava s názvem Bezvadnej chlap. Která jasně říká, jak je to těžký být dneska bezvadnej chlap, kterého si všichni váží, kterého mají všichni rádi. Na chlapa zřejmě musí být spolehnutí, je fajn, když dokáže uživit svou rodinu, ale i se o ni ve svých volných chvílích postarat. Baví mě, když má žena při kojení čte těhotenské diskuze, kde si čerstvé maminky stěžují na to, že se jejich muži vrátí z práce, jdou na pivo nebo na ryby, ve dveřích řeknou: ,,A nezapomeň řvát!" V ten moment se jejich bezvadní chlapi jeví jako ne úplně bezvadní. Sám s tím bojuju, protože jsem neustále pryč v práci. Koneckonců i tohle moudro diktuju hlasem za jízdy ve svém autě a myslím na to, co asi tak dělá moje bezvadná žena a můj krásný bezvadný syn. Vím, že musím dělat maximum, abych pro ně já bezvadným zůstal. Abych se spíš nestal bezradným."

Benedikt Renč, fotograf
„Správný chlap musí umět střílet, potápět se, cestovat časem, žít na vesmírné stanici, vymlátit celej bar sám, slaňovat, řídit vrtulník, velet gangu, utéct z vězení, zachránit děti z hořícího autobusu a sbalit každou holku a ještě vědět, která kamera ho u toho zabírá. Takže mi z toho vycházejí jedině dva muži na světě: Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger. Jsou to prostě důležité a základní věci, které by každý muž měl mít. Nedávno po focení se na mě Arnie podíval, maličko se usmál a beze slov na mě mrknul. Bylo mu totiž jasný, že většinu vyjmenovaných dovedností a vlastností mám taky. Uff."

Sylvester Stallone Holding Up Brigette Nielsen 1987 Long Island f7f14

Lukáš Loskot, ředitel MBPFW
„Jak vypadá správnej chlap? Jako Jake Gyllenhaal nebo Shia LaBeouf. Kdo je můj mužský hrdina? Jake Gyllenhaal a Shia LeBeouf. Co by neměl žádnej chlap postrádat? Laskavé oči jako Jake a Shia. Historka s hrdinou - máš? Nemám, zatím jsem Jakea ani Shiu nepotkal."

Jake Gyllenhaal July 2015 Esquire Cover Photo Shoot 003 1c296

Robert Vano, fotograf
„Když mi bylo čtrnáct, myslel jsem si naivně, že správný muž by měl vypadat jako James Dean. Byl to rebel s drsným chováním a s čumákem romantické nevinnosti. S procesem stárnutí se začaly střídat moje představy o správném chlapovi. Byl to Paul Newman, byl to Robert Redford, pak samozřejmě i Belmondo. Nakonec u mě na celé čáře vyhrál mladý Alain Delon a to hlavně díky filmu Rocco a jeho bratři. Až daleko v emigraci, poprvé jsem žil daleko od rodičů, jsem si uvědomil, že ideál je můj vlastní táta. Byl vším, čím chci dodnes být i já sám. Byl ke každému milý, přátelský, měl super smysl pro humor, miloval sport a hrál fotbal. Vždy byl po našem boku, když jsme ho potřebovali, miloval nás i naši maminku. Dával nám pocit bezpečí. Byl přísný a naučil mě nelhat a říkat pravdu. Ve svém životě jsem prožil několik vážných vztahů s muži, ale v žádném jsem svého tátu nenašel. Ale jak na ně zpětně vzpomínám, osudoví muži mého života v sobě část mého táty měli, takže pokud bych je poskládal dohromady, můžu říct, že jsem měl v životě všechno, co jsem si přál. A zároveň na stará kolena nepřestávám věřit, že ten ideální správný chlap existuje. I pro mě."

Rocco and His Brothers 10 visconti 572c9

Jan Plecháč, designér
„Dřív jsem měl vzorů hned několik. Byl to táta, trenér na fotbale, rodinný přítel našich a dalších pár chlapů, ke kterým jsme vzhlížel. Teď je to můj kolega a kamarád Henry, který je neuvěřitelně dobrým tátou."

07 lasvit emotions f972a

Kay Buriánek, hudebník a novinář
„Podle mě archetyp správného chlapa neexistuje. Skoro každá městská holka, kterou jsem kdy znal, chtěla mít od rané puberty toho vysněného rebela. Když ho měla, dmula se pýchou, ale někde vzadu v hlavě jí to štvalo. Pak jí najednou přišel z 'centrály' vzkaz, na kterém bylo napsáno, že už přišel čas. Takže vyměnila rebela za správného chlapa, praktického živitele rodiny s citem a empatického partnera, který vždycky ví. Už v momentě výměny ale přišly fatální pochybnosti a započala dlouhá etapa stýskání po gaunerech, která s výkyvy provází celou jejich dospělost. A tak to prostě je. Výlevy, že mužským hrdinou je tatínek, nebo ten pán, co umí všechno opravit, přenechám těm, kteří tomu věří. Stýská se mi občas po tátovi, ale taky si pamatuju, jak mi neskutečně pil krev. Když mi bylo -náct, identifikoval jsem se s muži, které jsem možná adekvátně věku považoval za hrdiny, nebo spíš vzory. Většina z nich byli zoufalci, psychouši, děvkaři, narkomani a alkoholici. Ale měli magnetické charisma a naprosto nezaměnitelnou osobnost. Což je asi jediný atribut, který odděluje výjimečné od tuctových. Bez rozdílu pohlaví."

Jordan Haj, hudebník a herec
„Jak vypadá správný muž? Ze zkušenosti jsem naprosto přesvědčen, že se to vylučuje s jakoukoliv malostí, takže správný chlap rozhodně nemůže nikdy být homofob, lakomec, rasista, šovinista a rozhodně nemůže pomlouvat a dávat zbytečné sliby. Pak tu jsou věci, bez kterých to zase nejde - statečnost, velkorysost, klid, vytrvalost, jistý nadhled a smysl pro humor. Měl by umět nějak mluvit se ženou, nějak mluvit s mužem a ještě jinak mluvit s mužem, který se mu nezamlouvá. Měl by myslím umět dokonale zalhat. Neměl by to dělat, ale měl by to umět. Z toho povrchnějšího hlediska by měl dřív nebo později každý správný muž mít alespoň jedny džíny Levi's, Chelsea boots, bílé a černé triko bez potisku a koženou bundu (pokud není proti kůži).
Před více než sedmi lety jsem potkal jednoho muže, který se teď blíží sedmdesátce, a stal se mi nejen rodinou, ale i takovou morální příručkou. A to, že ho dobře znám, pro mě například znamená, že před každým rozhodnutím si představím, co by na to řekl on a co by si o tom myslel. A občas pak sice udělám pravý opak, ale vždy to projde skrz něj a strašně mi to pomáhá - rozeznat kudy jít a kudy rozhodně ne. Každému bych to přál zažít."

Sledujte www.elleman.cz, kde právě teď dochází k velkému souboji pěti mužů, kandidátů na ELLE MANA. Vítěze se dozvíte za pět týdnů. Nezapomeňte, že hrajeme o krásné ceny, které můžou být snadno vaše. !

Hlavním partnerem soutěže je LG styler (parní péče o vaše oblečení), dalšími partnery jsou hodinky Festina, šperky Lotus, oblečení Primo Emporio a vůně David Beckham Beyond.

 

EBC promo