KAROLÍNA KURKOVÁ: “ŽIVOT JE DOMINO.”

Letos je to už podruhé, co nadaci svou účastí pomáháš. Co tě baví na Tereze Maxové a její charitě?

Jsem Češka a ráda něco téhle zemi, která mi toho tolik dala, vracím. Zrovna tohle je pro mě velmi smysluplná akce. Zapojuji se v různých charitách i ve světě a ráda pomáhám třeba modelce Petře Němcové. Snažím se být prospěšná tam, kde je vidět jasný cíl a konkrétní pomoc. S Terezkou a její rodinou se přátelíme a vím, že to vůbec nedělá pro vlastní slávu a zviditelnění se, ale proto, že taková opravdu je. Chce pomáhat a pomáhá už sedmnáct let. Je za ní vidět velký kus práce a dobra. Fandím jí. Vždyť děti jsou to nejdůležitější, co máme, naše budoucnost. Proto bychom je měli chránit a starat se o ně.

Co by se od nás měly děti hlavně naučit?

Prvních pět let života jsme pro ně jako rodiče nejdůležitější, proto musíme od začátku dětem ukazovat zájem o něco a víru v něco. Musíš je milovat, a to, co se od tebe naučí, pak budou jednou předávat svým dětem. Život je vlastně domino, je důležité se správně na druhého napojit. Být milován a milovat je to největší štěstí. Peníze a materiálno nebo další nová kabelka tě neuspokojí tak jako pohled dětských očí a naslouchání dětem. Jako máma to vidím u svého syna. Dobro, které mu dávám, se mi vrací. I v Nadaci Terezy Maxové přesně tenhle soulad mezi dětmi a “tetami”, které tam pracují, funguje, a proto jsem ráda, že můžu pomoct i já.

Na co se vždycky nejvíc těšíš při návratu do Čech?

Buď přijíždím pracovně, jako teď kvůli Terezce, nebo se těším na svoji rodinu. Přijedu se synem a jedeme za rodiči, bráchou a tetami.

Co ty a sociální sítě, využíváš je?

Se sociálními sítěmi jsem zadobře, ale samozřejmě mohou být i nebezpečné.Informace, které dávám na Instagram nebo Facebook, proto pečlivě filtruji. Když tam dávám něco osobního, tak se snažím chránit především svého syna a jeho soukromí. Jinak na sítě postuji svůj módní styl, práci, jídlo, lifestyle a pozitivní vzkazy. Rozhodně to nijak uměle nearanžuji a hlavně to dělám já osobně. Jsem v showbusinessu už dost dlouho, takže vím, jak se svou přítomností na sociálních sítích pracovat. Třeba na módní přehlídky se dnes mohou všichni dívat prostřednictvím chytrých telefonů, nezajímá je ten daný okamžik, ta daná fashion show a přítomnost na ní, nevychutnávají si to, jen to jedou skrz objektiv telefonu. Mladí lidé se vzájemně odcizují, scházejí osobní vztahy. Ano, i já v tom jedu a umím technologie využívat, ale rozhodně nejsem na iPhonu nonstop. Je smutné nepovídat si s lidmi, se kterými zrovna trávíme čas, ale raději surfovat na internetu.

Ty a paparazzi?

V Miami nejsou, tam nás nikdo ani nenajde, ale v New Yorku je to jiné. Nedávno jsme tam šli se synem po ulici a Tobin se mě ptá, proč ho fotí, tak jsem mu raději v legraci řekla, že proto, že mu to moc sluší. Naše společnost je posedlá celebritami a já sama jsem toho součástí, ale Tobin ne. Naštěstí mu to zatím nevadí, ale co kdyby se styděl nebo bál?

KAROLÍNINY ČESKÉ NEJ...

Nejoblíbenější zpěvák - David Deyl a Karel Gott

Nejoblíbenější pohádka – Tři oříšky pro Popelku

Nejoblíbenější spisovatel – Franz Kafka a Milan Kundera

Nejoblíbenější návrháři – LaFormela, Miro Sabo, Martina Špetlová, Klára Nademlýnská a Jakub Polanka

EBC promo