Million dollar Hilary Swank

Kvůli své poslední roli jste prý musela hodně přibrat…
Ve filmu Million Dollar Baby hraju profesionální boxerku. Potřebovala jsem nabrat hlavně svalovou hmotu. Pět měsíců jsem kvůli tomu každý den dvě a půl hodiny boxovala, hodinu a půl posilovala. Musela jsem jíst speciální proteinovou stravu. Byla to pro mě skutečně dost velká výzva.

Pro film Kluci nepláčou jste se zase musela ostříhat nakrátko.
Ano, ale to mi vůbec nevadilo. Mám ráda, když se kvůli postavě musím proměnit. Ráda se stávám někým jiným, žiju cizí život. Hrát Brendona/Teenu jsem navíc považovala za velkou zodpovědnost. Ten člověk totiž skutečně žil.

Jak jste se cítila, když jste si úplně ostříhala vlasy?
Nelpěla jsem na nich. Patří to k těm proměnám, které mám ráda. A navíc jsem pak aspoň neměla s vlasy tolik práce. Jen jsem je umyla a šla.

Experimentovala jste v minulosti hodně se svými vlasy?
Vždycky jsem byla brunetka, ale vyzkoušela jsem mnoho odstínů. Střihy jsem měla různé. Musím ovšem uznat, že některé byly dost hrůzostrašné.

Jaké vlasové produkty používáte?
Šampon a kondicionér mám od Kérastase. Na styling používám Bumble and bumble.

V kampani na prádlo Calvin Klein vypadáte skvěle…
Děkuju. Zásluhu na tom má hlavně fotograf Steven Meisel. Věděla jsem, že všechno, co vymyslí, bude úžasné. Pracovat s ním je jako sen. Baví mě nechat se nalíčit, upravit si vlasy, mít na sobě krásné šaty. Ale které dívce by se to nelíbilo?

Jak vám bylo, když jste stála polonahá před celým týmem fotografů a vizážistů?
Nejdřív jsem byla trochu nesvá, ale když pracujete s nejlepšími fotografy a vizážisty, víte, že je o vás dobře postaráno. V takové společnosti se prostě strnule cítit nemůžete.

Čím se líčíte?
Mimo kamery moc make-up nepoužívám. Když už, tak mám ráda Balanced Foundation od Nars. Na tmavé kruhy pod očima je moc dobrý korektor Touche Éclat, Yves Saint Laurent. Od YSL mám taky moc ráda tvářenky Touch Blush. Pro mě je ale nejdůležitější opalovací krém s minimálním faktorem 30. Ten nosím téměř vždy. Oční stíny a lesky na rty mám ráda od značky Stila. Na noc si pravidelně dávám na rty balzám Bobbi Brown.

Jaké pleťové přípravky používáte?
Používám čisticí sérum Dr. Perricone’s Alpha Lipoic Nutritive Cleanser a tonikum Peter Thomas Roth’s Aloe Tonic Mist. Mám ráda denní krém Yonka’s. Je pro velmi suchou pleť. Na krk používám speciální přípravek Kiehl’s Abbysine Cream. Nejvíc mi vyhovuje peeling Peter Roth’s Silica Face and Body Polish. Od stejné značky mám i sprchový gel Glycolic Acid Shower a čisticí gel Body Cleansing Gel, který používám na noc.

Jaká je vaše oblíbená vůně?
Gendarme. Používal ji můj manžel, když jsem ho poznala. A nepřestal mi vonět ani po dvanácti letech.

Jak to máte se sportem? Je to pro vás zábava, nebo otravná povinnost?
Cvičím ráda. V dětství jsem se hodně věnovala plavání. Teď kombinuji různé druhy cvičení: plavání, pilates, posilování, projíždím se na kole krajinou – nenudím se.

Jíte zdravě, nebo občas zhřešíte?
Nejím maso. Nejedla jsem ani ryby, ale asi před třemi lety jsem je začala znovu jíst, protože jsem trpěla chronickými bolestmi břicha. Mám ráda hranolky a sladké. Jediný důvod, proč si je moc nedopřávám, je, že nedělají dobře mému žaludku.

Co vám zlepší náladu, když máte špatný den?
Dlouhá procházka se psy.

Je něco, co byste na svém vzhledu chtěla změnit?
Když to řeknu, jen na to upoutám pozornost.

Když se vidíte na velkém plátně, nemáte chuť se přehnaně kritizovat?
Nejsem na to nijak zvlášť citlivá, nemá to smysl.

Koho považujete za skutečně krásného?
Lidi, kteří si splnili sny. Ti jsou pro mě skutečně krásní. Takže například Lucia Rijker, jedna z nejlepších ženských boxerek, Lance Armstrong, šestinásobný vítěz Tour de France, Meryl Streep nebo moje maminka, která je velmi silná osobnost.