Sienna Miller: Nejsem IT GIRL!

Parta do půl těla svlečených kluků, co se spolu perou, a já, která mezi klapkami odbíhám kojit.“ Těmito slovy popisuje Sienna Miller svoje vzpomínky na natáčení testosteronem nabitého filmu Foxcatcher režiséra Bennetta Millera
(Moneyball, Capote). Ve filmu na motivy skutečného příběhu vraždy olympijského zápasníka Davea Schultze, kterého zabil jeho sponzor John du Pont, podává Sienna svůj zatím nejsilnější herecký výkon v roli Schultzovy manželky Nancy.

Jde do jisté míry o zlom v její kariéře, přestože ona sama o snímku Foxcatcher mluví jako o „klučičím filmu“ – kluky jsou v tomto případě Channing Tatum, Mark Ruffalo a k nepoznání změněný Steve Carell v roli du Ponta. Role Nancy Schultz ale patří k těm, na jejichž potvrzení herečky čekají u telefonu. Pro Siennu Miller jde o dosavadní vrchol kariéry, kterou občas zastínily peripetie jejího soukromého života. Přitom se jí už dostalo řádné míry uznání: loni byla za roli Tippi Hedren ve filmu Dívka nominovaná na Zlatý glóbus a chválu si vysloužila i za výkon ve snímku Warholka. Sama ale říká: „Dlouhou dobu se pozornost nesoustředila na mou práci, ale na něco úplně jiného.“ Třeba to otravné označení „it girl“. „Nikdy jsem se tak necítila. Nechodí to tak, že člověk jednou ráno vstane a řekne si, aha, teď budu hvězda. Šlo spíš o to, že jsem s někým chodila,“ říká a vyhýbá se tak přímé zmínce o Judeovi Lawovi. „Bylo to hodně překotné období mého života. Styl, jakým jsem se oblékala, začalo imitovat tolik lidí, že jsem ho tak nějak přestala mít ráda.“ Módní značku Twenty8Twelve, kterou spoluvlastnila, nakonec loni prodala a podle svých slov se do módní branže nehodlá v dohledné době vracet. „Nikdy mi tak úplně nešlo o navrhování oblečení,“ připouští. Nosí teď džíny a tričko. „Všechno hned zamažu jídlem nebo barvami. Je docela obtížné být čerstvá matka a myslet u toho na módu, ale doufám, že jednou si svůj styl zase najdu.

Místo oblečení se teď věnuje své holčičce Marlowe – od toho také ono M vytetované na vnitřní straně zápěstí, které je občas vidět na fotografiích – a také svému snoubenci, hereckému kolegovi Tomovi Sturridgeovi. Po narození dcery se rozhodla přijímat jen scénáře, které jí připadají přesvědčivé. Foxcatcher byl první film, který ji donutil její  dobrovolnou přestávku ukončit. „Mám dojem, že svůj život teď řídím způsobem, jakým se mi to dřív nedařilo,“ říká. „Mám pod kontrolou svou kariéru, jsem si jistější tím, co jsem schopná zvládnout a v čem jsem dobrá, a cítím se lépe, když si stojím za dobrými věcmi.“

Pokud se o Sienně chcete dozvědět víc a zároveň si prohlédnou krásný photoshoot, který pro ELLE nafotila, nalistujte stranu 113 v lednovém čísle ELLE. A nebo se podívejte do galerie na průřez jejích nelepších momentů v průběhu let.

EBC promo