Toxická Courtney, díl 2.

Stejně kontroverzní, stejně ostrá, ale také mnohem stylovější a mnohem víc ,cool‘.

Užíváte si teď módu víc?
Vždycky jsem měla módu ráda. Móda ale vždycky neměla ráda mě. Definitivně jsem se na to vykašlala, když mě v roce 2004 nechtěl žádnej z návrhářů oblíknout na předávání Grammy. Z trucu jsem si vzala šaty ze sekáče za 32 dolarů. Z toho, že mně ani má kamarádka Donatella Versace nechtěla nic půjčit, jsem byla tak vedle, že jsem s brekem volala fotografovi Davidu LaChapellovi. A ten povídá: „Že ti na tom záleží.“ A já si pomyslela: „Má pravdu! Hybaj do sekáče a vytvoř si vlastní styl.“

Máte oblíbené návrháře? Kdo je to?
Riccardo Tisci z Givenchy, Lanvin, Christopher Bailey z Burberry. Miluju Vivienne Westwood. Je šílená, ale já jsem šílenější.

Zdá se, že máte pro Brity vůbec slabost. Jak to bylo se Stevem Cooganem?
Mám teorii, že jsem byla platonicky zamilovaná do Tonyho Wilsona (zesnulý majitel nahrávací společnosti Factory Records). Po filmu Nonstop Party jsem to přenesla na Coogana, který ho hrál.

Jaké muže si většinou vybíráte?
Nesháním arogantní mizery. Ale chlapům údajně naháním strach, hlavně na koncertech. To mám v sobě hodně agresivity a vzteku. Kdybych ze sebe tenhle jed nedostávala uměním, byla bych mrtvá.

Chcete se znovu vdát?
Jo,Proxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 nepochybuju o tom, že na to dojde. Když Kurt umřel, našla jsem mu v kapse telefon na Johna Galliana. Později jsem se ho zeptala, jestli mi ušije svatební šaty, když se znovu vdám. Okamžitě souhlasil, tak ho hodlám vzít za slovo.

Chcete další děti?
Rozhodně! Jen si musím pospíšit.

Jaké je mít za matku Courtney Love?
Právě jsem Frances nachytala, jak čte autobiografii Marilyna Mansona, a musela jí říct: „Tuhle kapitolu přeskoč. Tohle o mámě číst nechceš.“ Moje dcera je dobře vychovaná a při zemi. Není to tak, že by mě nesnášela, jak by se na teenagerku slušelo. Možná mě úplně nebere, ale ví, že jsme vzájemně to jediný, co máme.

Jak to vlastně všechno bere?
Ví, že jsem v prvních třech měsících těhotenství brala drogy. Po narození vážila 3,40 a byla zdravá. Jako rodiče jsme byli skvělí a Frances měla se svým otcem vynikající vztah, alespoň v prvním roce a půl života.

A jak jste se tím srovnala vy sama?
Měla bych produkovat film o Kurtově životě, kde by mě hrála Scarlett Johansson. Vlastně jsem nikdy pořádně netruchlila. Kurt umřel, já hned vyrazila na turné. Lidi si myslí, že se to časem zlepší. Nezlepší, jen je to o něco vzdálenější.

Myslíte, že budete hudbu dělat i v padesáti?
Možná dodělám tuhle desku a bude konec. Zůstat rockerkou i po menopauze není úplně košer. Na druhý straně jsem i po tom všem, do čeho jsem se namočila, pořád naživu, takže kdo ví, co bude. Aspoň ale nebude nikdo moct říct, že se mnou byla nuda.