REKLAMA
REKLAMA

10 filmových párů, mezi kterými to na plátně jiskří

Vzájemná a ještě k tomu herecká chemie je hodně hodně složitá věc. Ale když se pak povede "spárovat" dvě hvězdy, stojí to za to. Pusa, pohled, hádka i sex, to vše u některých hereckých dvojic funguje tak dokonale, že jim bez sebemenších pochybností věříte, že se milují i nenávidí, jako by to bylo doopravdy. 

Podívejte se, které herecké páry považujeme za nejdokonalejší.

Ať žije láska!

1. Emma Stone a Ryan Gosling
společné filmy: Bláznivá, zatracená láska (2011), Gangster Squad - Lovci mafie (2013) a La La Land (2016)

Bylo nám to jasné v momentě, kdy jsme je viděli v Bláznivé, zatracené lásce. Povedl se jim nevídaný kousek, a tím byla "zvedačka" z Hříšného tance. Byla vtipná, byla nová a byla mokrá. On byl do půl těla, ona byla zmoklá. Ani nemuseli jako Johnny a Baby do jezera, aby si ji nacvičili, a ani přitom nemuseli hrát scénu plnou sexu. Jen si spolu povídají v posteli, smějí se a je to víc sexy než všechny scény z 50 odstínů šedi dohromady. Režiséři si toho všimli a obsadili je ještě do dvou společných filmů. Pokud nejste zrovna na mafiánské filmy, tak nevadí, ale La La Land si nenechte ujít. Tuhle moderní pohádku se smutným koncem a velkými tanečními i hudebními scénami si nemůžete nechat ujít. Pokud se zrovna nezamilujete do Ryana, tak věřte, že do města Andělů určitě. Alespoň nám se to v redakci stalo.

{YouTube}9vSKyFA5F9Y{/YouTube}


 

2. Kate Winslet a Leonardo DiCaprio
společné filmy: Titanic (1997) a Nouzový východ (2008)

Už navždy budou Jack a Rose, ale těmto dvěma to naštěstí vůbec nevadí. Letos slavil film Titanic dvacet let od premiéry, fanoušci a hlavně fanynky si sice moc přáli happy end, ale ten režisér James Cameron prostě nenatočil. Kate je při každém televizním rozhovoru znova a znova dotazována, jak to spolu s Leonardem mají. Takže: Jsou kámoši, Leo je kmotrem jednoho z jejích dětí, ona podporuje každou jeho charitativní aktivitu a letos spolu byli dokonce i na dovolené. Že umí zahrát lásku, to prostě víme. Titanic forever. A to, že umí zahrát i hádky a rozpad manželství, na to se podívejte v Nouzovém východu. Jsou tam skvělí oba. A pokud vám někdo z jejich kritiků bude tvrdit, že Leonardo přibral a že od Pláže už nenatočil nic pořádného, vysmějte se jim. Leo je jen jeden a s Kate jsou dvojka, která se herecky doplňuje jako jin a jang.

{YouTube}s7FnEtpyr8w{/YouTube}


 

3. Brad Pitt a Angelina Jolie
společné filmy: Mr. a Mrs. Smithovi (2005) a U moře (2015)

Chvíli jsme sice váhali, ale pak nám to nedalo a musíme je sem zařadit taky. Až někdo riskne, že by je opět spolu obsadil, my se na to chceme dívat. Víme, že už spolu tihle dva nejsou a že vedle dvou společných filmů mají ještě šest společných dětí, ale pokud by si třeba Forman troufnul dát je dohromady, jsme přesvědčeni, že by to stálo za to. Jejich vzájemná herecká chemie se jim upřít nedá, od prvního tanga, první společné skleničky, bublající tiché večeře až po neuvěřitelnou bitku končící tou nejžhavější sexuální scénou od filmu Útěk (1972) se Steve McQueenem a Ali McGraw. Sama Angelina v jednom z rozhovorů jejich filmovou lásku komentovala: "Není na světě moc dětí, kteří se mohou koukat na film, ve kterém se do sebe táta s mámou zamilovali." 

{YouTube}ekdLINGEofU{/YouTube}


 

4. Tom Hanks a Meg Ryan
společné filmy: Joe kontra sopka (1990), Samotář v Seattlu (1993), Láska přes internet (1998), Ithaca (2016)

Tomovi a Meg to spolu prostě ladí, tedy spíše ladilo. Meg v posledních letech nehraje (nebo jak se říká, odešla do botoxového důchodu), ale my nechceme být jedovatí. Ona byla tím, čím je dnes Kristen Stewart, tedy holkou z romantických trháků, která postupně začala hrát serióznější dramatické role. Tom a Meg se mohli chlubit spíše roztomilou, sladkou vztahovou chemií, u nich to nebylo o sexu, ale o romantice a gestech, nebylo to o vášnivých hádkách, ale o nedorozuměních. Ale my v redakci chceme romantiku, chceme dostávat kytky a u svíčky si povídat o knížkách. Tohle souznění duší je taky potřeba.

{YouTube}SPA8v06EsIY{/YouTube}


 

5. Eddie Redmayne a Felicity Jones
společné filmy: Teorie všeho (2014) a Aeronauts (2018)

Eddie Redmayne dostal za roli Stephena Hawkinga ve filmu Teorie všeho Oscara. Na stejnou cenu ve stejném filmu byla nominována za roli jeho manželky Jane i Felicity Jones. Jejich lovestory ve filmu okouzlovala nejen filmové diváky, ale i kritiky. Tihle dva angličtí herci se společně mají sejít v připravovaném filmu studia Amazon The Aeronauts, který se bude odehrávat v 19. století a je o dvou vědcích, kteří se snaží pokořit nekonečné nebe v balónu. Bude tohle taky romantika?

{YouTube}UGZa1mqj0xE{/YouTube}


 

6. Jennifer Lawrence a Bradley Cooper
společné filmy: Terapie láskou (2012), Špinavý trik (2013), Serena (2014) a Joy (2015)

Tak tenhle filmový pár má za sebou už čtyři společné filmy. A proč? Jednoduše proto, že jsou spolu dost sexy a že jim to funguje. A pozor, když společně propagují film, tak spolu vtipkují, flirtují a jejich chemie je téměř nakažlivá. Terapie láskou je sice jejich nejlepší film, ale ty ostatní taky stojí za zhlédnutí. (Serenu už jen proto, že ji natáčeli v Čechách.) Je mezi nimi vášeň, romantika, hádky - přesně to, co k životu patří. Škoda, že spolu nechodí i ve skutečnosti. On si nyní rodičovské povinnosti užívá s nejvíc sexy modelkou na světě, Irinou Shayk a ona se nedávno zapletla s režisérem posledního filmu, Matka, ale s Darenem už pár netvoří. Doufáme, že si Jennifer někoho brzo najde.

{YouTube}POwysBXsow0{/YouTube}


 

7. Monica Belluci a Vincent Cassel
společné filmy: As You Want Me (1996), Dobrman (1997), Byt (1996), Bratrstvo vlků (2001), Zvrácený (2002), Tajní agenti (2004), Satan (2006)

Potkali se, pracovali spolu, zamilovali se, pracovali spolu znovu a znovu, až se nakonec rozešli. Monica a Vincent spolu žili skoro 20 let, během nich natočili sedm filmů a mají spolu dvě dcery. Francouzští a italští režiséři je obsazovali velmi rádi. Tihle dva byli jako Delon a Gabin, čím víc spolu hráli, tím víc jim to fungovalo. Jejich labutí písní byl film režiséra Gaspard Noe. Enfant terrible francouzského filmu je obsadil v provokativním snímku Zvrácený. Jejich láska, kterou před kamerou hráli, byla skutečná. Ti dva se znali, milovali a jejich vzájemná intimita byla tak krásně francouzsky jiskřivá! Tak, jak Monica a Vincent spolu prožijí den v posteli, bychom i my v redakci chtěli prožívat naši lásku.

{YouTube}6WP6sUroffc{/YouTube}


 

8. Ivana Chýlková a Karel Roden
společné filmy: Čas sluhů (1989), Čas dluhů (1998), Oběti a vrazi (2000)

Máme i jeden český herecký pár. Pokud to kdy mezi někým na plátně jiskřilo, byla to chemie mezi Rodenem a Chýlkovou. Určitě si to několikrát zopakovali i na divadelních prknech a v televizi. V roce 1989 je do filmu obsadila Irena Pavlásková a my s úžasem sledovali, jak ženská může být vypočítavá potvora a chlap slaboch a jak mu to navíc očividně ani nevadí. Jejich sexuální scéna je trochu moc rychlá, ale rozhodně je hodně, hodně feministická. Ivana a Karel navázali na tradici Bohdalové a Brzhobohatého, kteří lásku uměli zahrát taky skvěle.

{YouTube}tcHZ602VUpA{/YouTube}


 

9. Julia Roberts a Richard Gere
společné filmy: Pretty Woman (1990) a Nevěsta na útěku (1999)

Bez nich dvou by byl film Pretty Woman jen o businessmanovi, který se dá dohromady s prostitutkou. Ale díky Julii a Richardovi jsme ve své době opravdu věřili, že může existovat smutný, bohatý muž, který potřebuje "napravit" láskou. A vice versa, uvěřili jsme, že může existovat lehká žena, ktera rozhodně klienty nelíbá, používá zubní nit, žije podle pohádek a potřebuje od prošedivělého Richarda zachránit. Producenti chtěli tuhle chemickou formuli znovu zopakovat v Nevěstě na útěku, ale podařil se jim jen lehký odvar. Film měl ale i pár highlightů - svatební šaty ve tvaru tulipánu a Richarda s růžovým přelivem. S Richardem a Juliou bychom rádi někdy zašli na večeri a na drink, počítáme, že bychom skončili nad ránem v devadesátkovém baru Blue Light, ale rozhodně bychom se nenudili. Kdy že přijedete natáčet pokračovaní Pretty Woman do Prahy?

{YouTube}SoELyytEQNU{/YouTube}


 

10. Heath Ledger a Jake Gyllenhaal
společný film: Zkrocená hora (2005)

Tomuhle filmovému páru jejich další možnou spolupráci přerušila předčasná smrt Heatha Ledgera. Pokud to kdy dvěma klukům na filmovém plátně fakt slušelo, byli to tihle dva. Nikdo nelíbá tak jako Jake a nikdo není tak krásně nesmělý jako Heath. A i když jsme v redakci rozděleni půl na půl, který se nám líbí víc, jestli Heath nebo Jake, věřte, že stanovat bychom hned jeli s oběma. A dokonce bychom si rozdělili služby, kdo bude zrovna hlídkovat. A tu pusu u houpaček bychom chtěli nejdřív od Heatha a pak od Jakea. Povídku o dvou kovbojích v Americe 70. let od Annie Proulx považujeme za nejkrásnější romanci vůbec.

{YouTube}RS6mlIbr5NA{/YouTube}

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA