10 tajemství modelky Doutzen Kroes

1. Přála si být rychlobruslařkou. Stejně jako její rodiče, kteří v 70. letech závodili a účastnili se i mistrovství světa.

2. Za svoji atletickou postavu vděčí hlavně tradiční holandské výchově. Jako správná Holanďanka celé své dětství strávila venku a do školy jezdila jedině na kole. "Jezdila jsem 25km tam a zpátky. Moje máma vždy říkala, že jízda na kole ze mě udělat silnou ženu a je to pravda. Vídám hodně Holanďanek na kole i s dětmi a nákupními taškami a dělá mi radost, že se tato tradice drží a byla jsem tak vychována také. Na venkově jsem celé dny strávila venku a hrála si jako kluk."

3. Byla "holandskou Carrie". Od roku 2009 do roku 2010 pracovala jako redaktorka v módním časopise a psala sloupek o svém životě. 

4. V kabelce běžně nachází překvapení. Hlavně dětské hračky anebo dudlíky jejích dětí, syna Phyllona a dcery Mylleny.

5. Její největší "guilty pleasure"? Hranolky!

6. Natočené řasy jsou její největší trik, který se naučila v zákulisí módních přehlídek. Řasy si natáčí i nenamalované.

7. Za svoji nejoblíbenější značku považuje Céline. Každou zimu si přeje kabát z jejich kolekce.

8. Slavný fotograf Steven Meisel ji rozplakal, když ji osmnáctiletou fotil v New Yorku a donutil ji ostříhat si vlasy přímo na place. "Byla jsem naprosto zdevastovaná. Ale vyfotil mě mezi stříháním a z fotky se pak stala obálka Vogue Italia."

9. Svoji beauty rutinu příliš nemění. Řasy si příliš nemaluje, ale na večer obvykle volí hnědé jemné stíny a řasenku L’Oréal Voluminous False Fiber Lashes. Na rty používá hydratační balzám Rosebud Salve od značky Smith's. Parfémy nejraději používá dva: Chanel Chance a Viktor & Rolf Flowerbomb. O vlasy se jí stará výhradně kolorista Christophe Robin v Paříži.

10. Má za sebou i hereckou zkušenost. Hrála v prvním holandském 3D filmu Nova Zembla od režiséra Reinouta Oerlemanse. Od té doby chodí na herecké lekce a její největší sen je být Bond girl.

 

EBC promo