7 věcí, která nás naučila superstar Nico

12. března 1967 vyšlo album The Velvet Underground & Nico. Zrodila se hvězda a ne jedna. V hudební historii byste jen těžko hledali debutovou desku, která měla tak obrovský dopad. I když na začátku nebyla tak obchodně úspěšné, stalo se takřka nekonečným zdrojem inspirace pro několik hudebních směrů.

album 388e8

Zpěvačka Nico, která se stala múzou Andyho Warhola a díky němu i součástí ikonického alba, nás inspiruje dodnes. Co nás rodačka z Kolína nad Rýnem naučila? 


Můžete radikálně změnit svou image

nico01 b229e

Začínala jako modelka, fotila pro ELLE i Vogue, v roce 1959 přijala malou roli v kultovním filmu Federica Felliniho La Dolce Vita. To jí povzbudilo natolik, že se odstěhovala za slávou do New Yorku. Ze sladké holčičky Christy Päffgen (její původní jméno) se stala femme fatale Nico.


Řasenka a černé linky

nico02 009a9

Po radikální změně stylu se z ní stala módní i beauty ikona, která dodnes inspiruje. Začala nosil delší vlasy, výrazné řasy a černé oční linky. Pořád platí, že řasy nejsou nikdy dost černé a dlouhé.


Hlavně žádná nuda

nico03 0747b

Během své kariéry několikrát změnila barvu vlasů, od platinové blond, rudé po čokoládově hnědou. Styl není o tom být pořád stejná, překvapte sebe i ostatní. Stačí respektovat odstín své pleti a mít dostatek odvahy.


Must-have: Kalhotový kostým

nico04 803af

Šatník Nico byl plný kalhotových kostýmů, oversize sako musíte mít ve své skříni taky.


Noste bílou

nico05 18d3c

Černá nebo bílá? Pro Nico byly obě barvy základem šatníku. Nebojte se bílé, je sexy.


Slunečních brýlí není nikdy dost

nico06 0ccee

Na tvaru nezáleží, hlavně když jsou cool.


Být jiná

nico07 bdfa7

Nico byla všechno jen ne prvoplánová. Dodnes zůstává nejtajemnější postavou hudební scény. Rebelka, nomád, modelka, herečka, zpěvačka, skladatelka a hlavně múza.

EBC promo