8 důvodů, proč milujeme Adama Drivera. A vy také

Asi byste to do něj na první pohled neřekli. V seriálu Girls nás jeho postava tak dlouho přesvědčovala, jak špatný a neohrabaný je v sexu, až se z Adama Drivera stal sexsymbol nové doby. Dokonce existuje účet na tumblru věnovaný jen jeho vypracovaného tělu – tady. Už Adama znáte?

Po zmiňované roli v seriálu Leny Dunham jste ho mohli vidět jako záporáka Kyla Rena ve filmu Star Wars: Síla se probouzí a nyní si na něj v roli talentovaného básníka a svérázného řidiče autobusu můžete zajít do kina na film Paterson od Jima Jarmusche. 

Kolem amerického herce je v poslední době každopádně pořádný boom. Časopis Time ho dokonce označil za jednoho z nejlepších herců současnosti. Co na tomhle herci mimo jeho chytlavého pohledu a výrazných rysů je? A proč si ho určitě zamilujete také?

Víme minimálně o osmi důvodech...


1. Nikdy se nevzdává. Má vystudovaný prestižní Juilliard, ale napoprvé při přijímacím řízení neuspěl. Podařilo se mu to až napodruhé, po 3 letech. Kvůli studiu se musel přestěhovat ke strýčkovi do New Yorku, kde bydlel v jeho šatně a živil se během té doby jako číšník v bistru.


 

marine

2. Byl u mariňáků a chtěl bojovat za vlast. Ještě, než začal studovat herectví, a v návaznosti na útok z 11. září 2001, se Adam rozhodl, že nastoupí k námořní pěchotě USA. "Chtěl jsem se stát mužem a odjet od rodičů a všeho, co jsem znal." Ve výcviku byl dva roky, ale kvůli zranění, které si způsobil na horách na kole, musel před vysláním do Iráku u z pěchoty odejít. Bylo to pro něj velké zklamání a rád vzpomíná na drsný přístup i přezdívku, kterou dostal díky svým velkým uším: Ears Two. 


 

he made his juilliard classmates cry confused his marine buddies photo u1 1d3b6

3. Je hodně vysoký, ale sexy si nepřipadá. Měří 190 cm a své herecké kolegy často převyšuje. "Kostymérky na mně většinou nemají dostatečně velké oblečení a musí vše upravovat." Označení "sexsymbol" prý doteď nechápe. A možná právě proto tak sexy je. Starat se o sebe a oblékat se jako dospělý začal až díky napomenutí jeho ženy, herečky Joanne Tucker, která mu vysvětlila, že kraťasy nejsou pro každého. 


 

adam driver and joanne tucker low res 9de3d

4. S manželkou se potkal už na škole. Poznali se na Juilliardu, svatbu měli v roce 2013 a jsou spolu dodnes. 


 

he ll always be a theater guy photo u2 9748a

5. Věnuje se neziskové činnosti. Protože Adam odjakživa miluje divadlo, díky jeho organizaci Arts in the Armed Forces se i do vojenského prostředí dostává kvalitní divadelní produkce. "Jako voják jsem mohl celý den sledovat roztleskávačky a jejich choreografie, ale přišlo mi, že by si vojáci zasloužili i něco víc k zamyšlení."


 

6. Nesnáší internet a online život. "Všichni si navykli mít všechno okamžitě, a to dle mého názoru nepřispívá kvalitě obsahu. Vše online je prostě průměrné." 


 

7. Umí zpívat i hrát na piano. Jako malý zpíval společně se sestrou v kostele a hrát na piano se naučil od své mámy, která je doprovázela.


 

46480620.cached 32231

8. Je skromný. Na filmy a seriály ve kterých hraje, se zásadně nekouká. Výjimku udělal jen u pilotního dílu Girls, který mu přehrála Lena Dunham na svém počítači, a u Star Wars, kde má většinu doby na hlavě masku. 

EBC promo