Dámy, které věděly, jak na to

Na své cestě vzhůru používají nefér triky a rány pod pás a často jim to vychází. Můžeme se od slavných potvor něčemu přiučit?

MADAME DE POMPADOUR
„Jednou budeš vládnout královu srdci,“ předpověděla jí pouliční věštkyně. Dcera uprchlého dlužníka a prostitutky, která neměla zrovna růžové vyhlídky, udělala všechno pro to, aby se věštba splnila. Založila vlastní salon, získala si přátele mezi pařížskou smetánkou. A každou neděli se v otevřené bryčce vydávala na projížďku do lesíka v okolí Versailles v naději, že tam ‚náhodou‘ potká královskou suitu. Když k tomu skutečně došlo, nepředstoupila před krále vyjukaná dívenka, nýbrž sebejistá dáma.

Co se od ní můžeme naučit? Až vám osud přihraje velkou šanci, mějte v ruce všechny trumfy.

MAE WEST
Jako první z idolů stříbrného plátna nastavila Mae West laťku pro to, co všechno si filmová hvězda může dovolit. Stala se první herečkou, která inkasovala podíly na zisku ze svých filmů. Ale nešlo jen o peníze. Mae West chtěla zasahovat i do natáčení. Vymohla si mimo jiné právo přepisovat své repliky ve scénářích. „Ukradla nám všechno kromě kamer,“ stěžoval si její kolega George Raft.

Co se od ní můžeme naučit? Nejúčinnější zbraní sexbomby není velké poprsí, nýbrž velké sebevědomí.

CAMILLA PARKER BOWLES
Nynější choť prince Charlese čekala na svůj velký den pětatřicet let od chvíle, kdy mezi nimi poprvé přeskočila jiskra. Musela snášet nemilost královny, urážky bulváru i Charlesovo manželství s mladší, krásnější a populárnější sokyní, princeznou Dianou. Trpělivost se jí vyplatila: Charles se k ní stále vracel a nakonec se kvůli ní i rozvedl.

Co se od ní můžeme naučit? Že vás všichni nesnášejí? A co má být? Až dosáhnete svého, pochlebovačů se najde dost a dost.

CARLA BRUNI
„Monogamie mě nudí,“ prohlásila kdysi Carla Bruni – a také se podle toho chovala. Nynější první dáma Francie zacházela s muži jako skutečný predátor, který se na lovu nezastaví před ničím. Exmanželka jedné z jejích mužských obětí o ní napsala knihu, ve které Carlu vylíčila jako „pijavici s úsměvem Terminátora“. Svého manžela, francouzského prezidenta Sarkozyho, potkala krátce před svými čtyřicátými narozeninami a na to, aby si ho podmanila, jí stačilo jen pár dní: svatba se konala pouhé dva měsíce po jejich seznámení!

Co se od ní můžeme naučit? Čtyřicítka je věk, kdy je načase změnit se ve ctnostnou dámu. Nebo rovnou v první dámu.

EBC promo