REKLAMA

Krásné, nahé… proti AIDS

Všechny byly nahé, nebo téměř nahé. Oblékly si pouze střevíčky na vysokém podpatku od Jimmyho Choo a luxusní šperky od Cartiera.Nahá Kate Moss, Rachel Hunter, Lara Flynn-Boyle, Rebecca Romijn Stamos, Macy Gray, Elle MacPherson, Pamela Anderson, Yasmin Le Bon, a dokonce i Sarah Ferguson…

Svlečené dámy se nijak neostýchaly, dlouhé hodiny pózovaly před fotoaparáty, nestěžovaly si na únavu, nelitovaly času. Věděly, že při zápasu s AIDS se nemůžou nikdy snažit příliš.

Všechno to vymyslela a připravila Tamara Mellon, prezidentka obuvnické firmy Jimmy Choo, která svůj projekt nazvala ,4 inches‘. Proč zrovna čtyři palce? Protože vysoké podpatky přece měří obvykle deset centimetrů, a to jsou v anglosaském přepočtu čtyři palce. Paní Mellon oslovila vyhlášený klenotnický dům Cartier, fotografky světových jmen, jako jsou Ellen von Unwerth, Pamela Hanson nebo Mary McCartney, a nakonec získala pro pózování i slavné krásky. Nedaly se dvakrát přemlouvat. ,Perly‘ od Jimmyho Choo a Cartiera oblékly známé modelky, herečky a zpěvačky – mimo jiné Victoria Beckham, Mimi Rogers, Sophia Dahl, Roseanne Arquette nebo Emmanuelle Seigner.

A co vzniklo? Unikátní akty a unikátní kniha se čtyřiceti fotografiemi.

Dvacet nahých ,portrétů‘ bylo vydraženo při aukcích, které se konaly v pobočkách slavné Christie’s v Londýně, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Kniha se prodává v knihkupectvích i přes internet na celém světě. Zisky z prodeje snímků a také 10 % peněz utržených při prodeji publikace poputuje na konto nadace Eltona Johna a jejím prostřednictvím k africkým ženám.

Elton John AIDS Foundation, založená v roce 1992, totiž připravuje preventivní a vzdělávací programy pro lidi žijící na černém kontinentě, a zvláště pro ženy. Dívky ve věku 15 až 24 let jsou v Africe velmi ohroženy, nákaza virem HIV je postihuje dvaapůlkrát častěji než muže. Jediné, co mladým Afričankám může pomoci, jsou informace. Budou-li vědět, jak se chránit, mají šanci. A na to, aby věděly, jsou potřeba peníze…

Akce ,4 inches‘ je jednou z cest, jak prostředky získat. Ženy, které celý projekt vymyslely, realizovaly, i ty, které se nakonec svlékly, tak podávají pomocnou ruku ženám žijícím v permanentním nebezpečí. Mimochodem – pomoci jim můžete i vy. Knížku ,4 inches‘ lze zakoupit například na www.amazon.de za 63,99 eur.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA