REKLAMA
REKLAMA

Minimagnátka Ivanka Trump, díl 1.

Ivanka Trump měla všechny předpoklady k tomu, aby se stala příslušnicí té nejrozjetější partičky zlaté mládeže v celém New Yorku.

Dcera realitního magnáta a bývalé modelky by se na večírcích ve společnosti miliardářských dědiček, obletovaných hochštaplery z celého světa, skvěle vyjímala. A pokud by jí chtěl někdo vyčítat, že otcovy peníze rozhazuje v nočních klubech, mohla by se klidně vymluvit na pošramocenou psychiku a ‚nešťastné‘ dětství poznamenané bouřlivým rozvodem rodičů.

Jenomže Ivanku Trump v nočních klubech příliš často neuvidíte. Na rozdíl od Paris Hilton a dalších dětí z miliardářských rodin, které pro svůj luxusní životní styl nemusely hnout ani prstem, totiž dělá něco, o čem Paris nejspíš nikdy ani neuvažovala – pracuje.Ivanka Trump

A jako viceprezidentka realitní společnosti svého otce musí pracovat opravdu velmi tvrdě. Ke svým vrstevníkům z bohatých rodin, kteří tráví čas tančením na stole v luxusních putykách a honičkami s bulvárními fotografy, je proto poměrně nesmlouvavá: „Tihle lidi působí dojmem, jako by si mysleli, že na to všechno mají nějaký přirozený nárok. Většinu z nich osobně znám, ale nejsou to zrovna mí kamarádi. Často si stěžují, jak jim média vytvořila špatnou pověst, ale myslím, že svůj obraz v médiích může člověk ovlivnit mnohem víc, než oni tvrdí.“

Mrakodrap jejích snů

„Donedávna jsem si představovala, že v pětadvaceti už budu vdaná a budu mít nejmíň tři děti. A první mrakodrap jsem měla v plánu postavit až někdy ve třiceti,“ říká Ivanka, která pětadvacáté narozeniny oslavila loni na podzim. Pořadí jejích životních úspěchů se ovšem mezitím trochu přeskupilo. Manžela a děti sice ještě nemá, zato mrakodrap je už téměř hotový: pod jejím dohledem vyrůstá v Chicagu dvaadevadesáti­poschoďový Trump International Hotel and Tower, který se po dokončení stane druhou nejvyšší budovou ve městě. Ivanka coby viceprezidentka pro akvizice a rozvoj celého Trumpova impéria musí na stavbu do Chicaga dojíždět nejméně jednou týdně. A nijak si na to nestěžuje: „Opravdu nic mě nebaví víc než chodit na obhlídky našich rozestavěných projektů. Nejspíš jsem jediná holka, která si ochotně sundá lodičky, nazuje dělnické křusky a jde na staveniště.“ Protože ale k jejím pracovním povinnostem patří i vyhledávání nových míst, kam by Trump Organization mohla rozšířit své obchody s nemovitostmi, cestuje téměř permanentně: během jediného týdne se může na skok ocitnout v Indii, na Havaji a v Tokiu. A dokonce i když není na cestách, její pracovní den trvá minimálně třináct hodin: už kolem sedmé ráno si v kanceláři vyřizuje e-maily a večery obvykle tráví na večeřích s obchodními partnery.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA