Největší mrchy všech dob


ANGELINA JOLIE
Pár týdnů natáčení jí stačilo na to, aby bez mrknutí oka přebrala sympatické Jennifer Aniston jednoho z nejpřitažli­vějších mužů světa. Každá jiná by si jako bonus odnesla i nálepku bezcharakterní potvory. Ale Angelina? Kdepak! Místo toho si ji celý svět pamatuje jako humanitární dobrodějku a úctyhodnou matku šesti dětí.

Co se od ní můžeme naučit? Ať máte na svědomí cokoli, můžete si zachovat ušlechtilou image. Stačí, když zveličíte své zásluhy.

ANNE BOLEYN
Ambiciózní mrcha dokáže muže přimět k neuvěřitelným činům, jak ukazuje příběh druhé manželky anglického krále Jindřicha VIII. V době, kdy Anne Boleyn upoutala jeho pozornost, byl tento vyhlášený sukničkář už ženatý. Anne popletla králi hlavu, ale odmítla stát se jen další milenkou v řadě. Žádala, aby se s ní Jindřich oženil a učinil ji královnou. Její požadavek se všem jevil rouhavý a nesplnitelný, ale Jindřich VIII. udělal něco, co křesťanský svět do té doby neviděl: nechal se rozvést.

Co se od ní můžeme naučit? Znejte svou cenu a za žádných okolností z ní neslevujte.

SHARON STONE
Kolik dobrých filmů se Sharon Stone v hlavní roli dokážete vyjmenovat? Jeden? Dva? Víc jen těžko. A přesto platí za jednu z hollywoodských ikon. Jak to dělá? Stačilo, že si ji diváci zapamatovali jen jednou – jako vraždící sexbombu v Základním instinktu. Od té doby pracuje jen na tom, aby na ni nezapomněli. Hvězdné herecké výkony nahrazuje hvězdnými manýry a hrou na velkou osobnost.

Co se od ní můžeme naučit? Nevadí, že nic neumíte, jen když na své výkony pořádně upozorníte.

KLEOPATRA
„Dělit se o moc? Ani za nic!“ řekla si Kleopatra jako osmnáctiletá dívka, když usedla na egyptský trůn. Vládnout totiž měla společně se svým mladším bratrem, což se jí ani trochu nelíbilo. Pro svržení bratrské konkurence si vyhlédla spojence v Juliu Caesarovi, nejmocnějším muži tehdejšího světa. Aby ho okouzlila, nechala se zabalit do koberce a předložit císaři jako dárek. Jakmile Caesar dáreček rozbalil, Kleopatra ho měla v hrsti – stejně jako celý Egypt.

Co se od ní můžeme naučit? Nikdy není na škodu popohnat svou kariéru s pomocí sex-appealu.

ANNA WINTOUR
Komedie Ďábel nosí Pradu vykreslila šéfredaktorku amerického časopisu Vogue Annu Wintour jako bezohlednou a necitelnou šéfku. Nejvíc arogance ale předvedla v době, kdy o šéfovskou židli teprve usilovala. Když se coby začínající módní redaktorka dostavila na pracovní pohovor do redakce Vogue, tehdejší šéfredaktorka Grace Mirabella se jí zeptala, o jakou funkci by měla zájem. „Nejlépe o tu vaši,“ odvětila Anna Wintour a vzápětí byla vyhozena. Nevzdala to – a za sedm let došlo na její slova.

Co se od ní můžeme naučit? Pokud něco opravdu chcete, jděte si za tím, dokud toho nedosáhnete.