Pes, který štěká, nekouše

Slavný herec, který se až letos dočkal nominace na Oscara v hlavní mužské roli. Ocenění mu přinesl snímek Hledání Země Nezemě, autobiografie J. M. Barrieho, stvořitele Petra Pana, který v těchto dench přichází i do našich kin.

Johnny Depp dnes žije s přítelkyní Vanessou Paradis, jejich pětiletou dcerou Lily-Rose a dvouletým synem Jackem na statku na jihu Francie. Vstane v 6 hodin ráno, uvaří si kafe. Připraví snídani pro děti. Mrkne na zprávy CNN, pokud nejsou zrovna moc depresivní. Zkontroluje zeleninovou zahrádku, zdali se něco neurodilo přes noc. Pokud se cítí na malé dobrodružství, zajede s rodinou do městečka a poklábosí s místními. A pak? Přečte si knihu nebo nahodí nějaký motiv na malířské plátno. Chybí mu v tom idylickém životě něco? Filmy? Zeptejte se ho na nejbližší kino. Rozesměje se a odpoví: „Nemám nejmenší tušení... vůbec nevím.“

Nebýval ale vždy v takové pohodě. Na začátku kariéry to byl vlastně pěkný poděs. Od počátku se snažil obohatit každé natáčení. Jednou přišel s gumovou páskou omotanou okolo jazyka a příšerně mumlal, jindy na plac vtančil v napudrované paruce George Washingtona a ve zvonových kalhotách s americkou vlajkou v rozkroku. Točil tehdy televizní seriál 21 Jump Street a nebýt toho, že právě díky jemu stoupala sledovanost, byli by ho určitě rychle vyhodili. O 15 let později na to Johnny vzpomíná: „Bylo to frustrující. Snažil jsem se všem vysvětlovat, že to jsou mé nápady pro roli...“ Směje se, až se mu v puse zablyští oba zlaté zuby, památka na Piráty z Karibiku. Herecké nasazení ale ani za těch patnáct let nijak výrazně nezměnil. Nedávno například na natáčení filmu Tenkrát v Mexiku, kde hraje agenta CIA, přijel s jasnou představou o své roli. „Bylo to jednoduché, ten chlapík zjevně nosil ty nejpříšernější křiklavé košile.“ A protože režisér Robert Rodriguez z toho nebyl dvakrát nadšený, zavolal Depp sestře, aby jich na Floridě nakoupila celou hromadu. A Rodriguez se nakonec nechal strhnout. Vzápětí Depp svého agenta obohatil o další vlastnosti – posedlost k Judy Garlandové (neustále s sebou nosil její autobiografii) a vášeň v převlékání (neustále při sobě nosil nějaké knírky a paruky). Poslední den natáčení v Mexiku se spěchalo, poněvadž padalo poslední odpolední světlo. Točila se scéna s přestřelkou, ale na place se neustále motal a štěkal podvraťák. Nikdo ho nedokázal odehnat. Hádejte, kdo zachránil poslední den natáčení? Mistr Depp si oblékl svou nejstrašidelnější paruku. Podíval se psovi přímo do očí. Zamával pistolí a začal štěkat. A podvraťák? Dodnes někde běhá po Mexiku a má noční můry z Johnnyho Deppa.