REKLAMA
REKLAMA

Proč milujeme Björk? Za její hudbu, za styl

O albu Utopia, kterým se islandská hvězda Björk na konci roku 2017 právěm vrátila na hudební výsluní, jsme v lednové ELLE napsali toto: "Jak už to v případě islandské star bývá, vyloženě špatnou desku udělat nedokáže, ale stejně jako pro ni, byla předchozí Vulnicura ve výsledku poměrně bolestným zážitkem i pro její fanoušky. Sice obsahovala spoustu překrásných a hudebně silných momentů, ale jako celek to byl poslech hodně náročný. Prostě drásavá rozchodová záležitost, žádné líbivé mazání medu kolem huby... Řekněme si to na rovinu, celkem se nám v návaznosti na výše řečené ulevilo, když Björk světu oznámila, že začala znovu randit. Dokonce prostřednictvím něčeho tak masového, jako je sociální síť Tinder. Představte si, že vás na rande pozve Björk. LOL! To se asi nikomu z nás nestalo, ale přesto se na nás Björk nevykašlala. Právě prý hlavně na základě zkušeností s Tinderem nahrála novinku Utopia, která hudebně navazuje na to úplně nejlepší, co kdy Björk stvořila, tedy alba Homogenic a Vespertine. Vítejte ve světě, kde se vášnivá tělesná láska potkává s odcizením digitálního věku, vařící islandské vulkány s obřími ledovými krami, tradiční nástroje s elektronickou hudbou, minulost s budoucností. Ale v první i poslední řadě jde na Utopii o hudbu. O tu nejlepší hudbu."

Ano, Utopia je opravdu nádherné album, při každém dalším poslechu (a že jich už bylo!) v jeho hudbě objevíme něco nového, překvapivého. Tohle se Björk vskutku povedlo. Těšíme se na její koncerty, to asi bude nejen hudební, ale rovněž vizuální nářez. Björk totiž neponechává náhodě ani tuto stránku. Její styl byl od samých začátků, tedy roku 1993, kdy vydala megaúspěšnou desku Debut, naprosto jedinečný. A jiný. 

Od celkem civilu se postupem času odletěl až někam do jiné galaxie. Taková lepší verze naší Jany Kratochvílové... Vybrali jsme pro vás 30 různých looků Björk, které vás provedou (r)evolucí jejího osobitého stylu. Napodovat ji ale raději nezkoušejte, Björk je opravdu jen jedna. Tak už pojďte do naší galerie. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA