REKLAMA
REKLAMA

Cvičení a dieta na tělo

Sandra Bullock, Natalie Imbruglia, Faye Dunaway a mnohé další slavné osobnosti pozorně naslouchají radám Matta Robertse. Bývalý sprinter se stal vyhledávaným osobním trenérem, řadě žen už pomohl vyladit tělesné křivky do ideální podoby. Nesází přitom na tvrdé dietní režimy a ještě tvrdší tréninkové dávky, ale spíš přemýšlí o tom, aby vše bylo na míru, aby to ,sedlo‘ konkrétní osobě. Důležitou roli při výběru správných cviků i jídla přitom hraje typ postavy. Připomíná vaše silueta tužku, jablko, přesýpací hodiny, nebo snad hrušku? Dobře zvolený plán ji pomůže dotvarovat tak, aby postava působila harmonicky.


Jaký typ jste?

Tužka: Jste velmi štíhlá v pase, nejvýraznějšími znaky vaší postavy jsou ramena a boky. Vaše ruce a nohy jsou dlouhé a štíhlé, zadek drobný. Všichni vám, po pravdě řečeno, závidíme.

Jablko: Prsa a ramena máte větší, zadek naopak menší a rovný. Horní polovina vašeho těla je plnější. Díky štíhlým a dlouhým nohám máte velmi elegantní chůzi.

Přesýpací hodiny: Šířka vašich prsou je stejná jako šířka vašich boků, pas je ale velmi výrazný, takže máte sexy křivky jako Marilyn Monroe. Jste ztělesněním ženskosti.

Hruška: Útlý pas a silnější zadek – to jsou poznávací znaky žen, jejichž postava připomíná hrušku. Horní polovina těla je štíhlá a elegantní, dolní naopak zakulacená. Prostě učiněný symbol plodnosti.

Jaký typ cvičení je ten pravý?

Ženy, jejichž postava připomíná tužku, by se měly soustředit na rozvinutí horní poloviny těla, což znamená především posílit ruce a prsní svaly. Břicho musí zůstat ploché, aby se co nejvíce zdůraznil pas. Cvičte tedy s činkami a posilujte prsní svaly, užitečné mohou být také kliky nebo vytrvalé skákání přes švihadlo.

Ženy s postavou typu jablko by měly namáhat všechny svaly, aby optimálně redukovaly tuk, který se jim snadno ukládá v oblasti pasu a břicha. Matt Roberts doporučuje protahování na zádech nebo cvičení s míčem. Na posílení břišních svalů je také dobrý cvik, při kterém ležíte na zádech, bedra maximálně přitažená k podložce. Ruce dáte nahoru, jako byste zvedala činku. Stáhněte co nejvíc břišní svaly, bedra přitahujte k podložce a zvedejte nohy, pokrčené v kolenou. Počítejte do dvaceti a položte; opakujte třikrát.

Ženy, jejichž postava připomíná přesýpací hodiny, by měly ,vypíchnout‘ svůj úzký pas a posilovat břišní svaly. Pomohou série klasických sedů-lehů nebo cvičení v bazénu – stačí, položíte-li se na vodu a opřete si nohy o okraj bazénu. Ve snaze udržet se na vodě totiž zapojíte všechny břišní svaly. Dobrý je také běh na místě.

Ženy s postavou ve tvaru hrušky musí zjemnit boky, zadek i stehna. Spíš než o vytvoření svalů, které by objem spodní části těla ještě zvětšily, jde v tomto případě o vytvarování siluety. Je třeba si vybrat cvičení, které eliminuje tuk uložený ve spodní části těla – takže se dejte na veslování nebo na step aerobik (začít je třeba pomaleji a poté zrychlovat).

Potraviny, které k vám takzvaně jdou:

Tužka: těstoviny, brambory, karotka, lilek, hrášek nebo tykev. Vyhněte se potravinám s vyšším obsahem sacharidů, jako je bílý chléb nebo bílá rýže.

Jablko: celer, papriky, hrušky, kiwi, houby, čerstvé datle a papája. Konzumujte také výrobky ze sójového mléka, ale pozor na produkty z obilí.

Přesýpací hodiny: brokolice, květák, špenát, meloun, ananas, jahody. Jezte jen málo mléčných výrobků, chleba a brambor.

Hruška: papriky, sezamová semínka, brokolice, houby a karotka. Vaše menu by mělo být pokud možno založeno na čerstvé zelenině.

Kde se dozvíte víc

Knihy Matta Robertse, který bývá považován za guru fitness, seženete přes internet – například portál www.amazon.de prodává řadu jeho publikací v němčině i v angličtině (populární Fitness for Life tady seženete za 27,50 eur). Informace o tom, jak zhubnout bezpečně a natrvalo, i o působení různých potravin přinášejí články publikované na serveru www.stob.cz.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA