REKLAMA
REKLAMA

ELLEgance na pláži

PŘED DOVOLENOU...
ZPEVNĚTE BŘÍŠKO: Dobrou zprávou je, že břišní svaly patří mezi ty, které se budují nejrychleji. Naplánujte si posilování břicha alespoň tři týdny před odjezdem na dovolenou. Naučte se ale při tom správně dýchat: Při uvolnění se nadechujte, při stáhnutí břišních svalů (pohyb nahoru) vydechujte. Na posilování si najděte aspoň pět minut. S přibývajícími dny můžete dobu postupně prodlužovat.

PIJTE ČAJ: Měsíc před odjezdem na dovolenou pijte dva až čtyři šálky zeleného čaje denně. Tento malý ,energetický nápoj‘ vám vlije do buněk antioxidanty (proti rakovině) a flavonoidy útočící na volné radikály (proti vráskám). ‚Zelenáč‘ má v rukávu ještě jeden trumf: nastartuje tuky k rychlejšímu spalování a omezuje jejich schopnost se ukládat. Mátový čaj vás zase zbaví nadýmání.


ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ: To není nic příjemného. Mezi dvěma epilacemi si proto udělejte peeling nebo se umývejte lufou. Zbavíte se tak starší vrstvy kůže a pro-
krvíte pokožku. To by mělo chloupkům zabránit v tom, aby zlobily (zarůstaly).


OBARVĚTE SI ŘASY: Voděvzdorná řasenka je dobrá, ale někdy se těžce odličuje. V létě vsaďte raději na barvení řas. Pokud vám tento efekt nestačí, použijte řasenku jenom na konce řas. TIP: V salonu Lancôme (Jungmannovo nám. 20, Praha 1, tel. 224 217 189) vám obarví řasy jen v rámci ošetření. Doplatíte 150 Kč. V salonu Estée Lauder (Železná 18, Praha 1, 224 232 023) barví taky v rámci kosmetického ošetření, ale zdarma. V Dioru (V Celnici 4, Praha 1, tel. 224 224 447) zaplatíte 250 Kč a barvení nemusí být v rámci ošetření. V salonu Art Of Beauty (Mečova 6, Brno, tel. 542 212 881) vám zvýrazní řasy jen za 70 Kč.


NA DOVOLENÉ...
ODVODNĚTE SE: Abyste zbytečně nevypadala ‚o dvě čísla větší‘, jezte grepy, mrkev, okurky a česnek, které z těla vylučují přebytek vody. Rýže, brambory, pečivo, těstoviny a přesolená jídla fungují opačně. Jejich konzumaci omezte. Dávejte pozor na sekt, víno a pivo. Obsahují skryté cukry a kvasinky, které se rády usazují na stehnech a na bříšku.


NALIČTE SE JEN ZLEHKA: Zlaté nebo hnědé oční stíny mohou na pláži působit unaveným dojmem, ale směs růžové nebo broskvové je svěží a sluší každému. A když se stíny trošku rozmažou, nevadí. Zkrášlí vás to. Na rty vám bude stačit balzám (např. Labello), lesk nebo světlá rtěnka (např. Le Rouge Absolu, Lancôme). Měly by být s ochranným faktorem, protože rty přitahují sluneční paprsky jako med včely.


PRO NEDOČKAVÉ: Pokud se vám nechce čekat, až ,chytnete‘ od sluníčka, použijte mírně tónovaný opalovací krém. Zkuste například krém od Sisley nebo La Roche-Posay. Aby krém vydržel na kůži co nejdéle, smíchejte jej s voděodolným opalovacím krémem.


NA LÍČKA: Abyste získala zdravý odstín tváře, použijte rtěnku. Je velmi bohatá na vosk a pigment, proto je na sluníčku odolnější než tvářenka. Vhodné odstíny jsou korálová nebo světle červená.


LESKLÁ, ALE NE MASTNÁ: Teď je ta správná chvíle použít matující přípravky. A to i když nemáte mastnou pleť. Použijte je před aplikací opalovacího krému. Pleť bude vypadat hydratovaná, ale nebude se lesknout. Tip: T-Mat Précision od Chanel, matující hydratační emulze Young od Nivea Visage, Thermal S Mat odVichy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA