Fitness

Pro něj
Pánská kosmetická řada Lancôme Homme má nový přírůstek, tuhý Anti–Perspirant Stick za 530 Kč. Neobsahuje žádný alkohol, příjemně voní a svého nositele má ochránit po dobu 24 hodin.

Posilujte záda
S bolestmi zad má potíže stále více lidí. Na svaly v okolí páteře vám ale běžné cvičení v posilovně nepomůže. Právě s cílem zlepšit držení těla a posílit specifické svalové skupiny byl navržen stroj Huber společnosti LPG. Zatímco stojíte na pohybující se podložce, rukama ovládáte ergonomická madla spojená s počítačem, a ten vyhodnocuje vaše pohyby. Současně tak zlepšujete svoji rovnováhu i posilujete mezizádové (či podle potřeby jiné) svaly. Stroj je dobrý pro odstranění potíží i jako prevence. Ocení ho ale i vrcholoví sportovci. První přístroj. Huber se zatím objevil v salonu Miracle v Praze (viz adresář).

Naolejujte se
Tělový olej Fitness Körperöl, Dr. Hauschka, 436 Kč, je ideální při sportu a tělesné námaze. Kombinace výtažků z březových listů, arniky, kořenů kopřivy a lopuchu udržuje pohyblivost a elasticitu svalové tkáně. Olej podporuje vylučování nežádoucích látek a dodává pocit uvolnění. Je navíc vhodný i při půstu a odtučňovacích kúrách. Stačí ho jenom po koupeli nebo po sprše jemně vmasírovat do vlhké pokožky.

Dance jóga
Vezměte jednotlivé prvky z jógy, propojte je tancem a dostanete dance jógu. Oproti power józe, z níž tato novinka vychází, nezůstáváte v dlouhé výdrži na pozicích, ale pomocí prvků z moderního tance i baletu plynule přecházíte z jedné do druhé. Pozitiva jsou zřejmá. Dance jóga baví i ty, kterým klasická jóga připadá příliš statická. Pravidelným cvičením vaše tělo zpevní, zlepší se jeho držení i ohebnost, pohyby potom budou ladnější.

Vyzkoušet si to zatím můžete v Energy Studiu Václava Krejčíka na Fügnerově náměstí číslo 5 v Praze 2 nebo ve studiu Dance Perfect, Národní 25 v Praze 1. Lektorka Pavla Rožumberská ale připravuje školení lektorů, takže se s dance jógou brzy setkáte i na dalších místech.