Fitness novinky

Rychlé nohy
Taky se musíte do pohybu občas nutit? Se správným obutím, které splňuje veškeré technické i módní parametry, vám to uteče, ani nevíte jak.
Rychlý tip Elle: tenisky Nike Speed, 3990 Kč.

Podívejte se na to…
Co všechno zvládají mistři. Na obou akcích si můžete i samy zacvičit. VZP ČR Soutěžní Aerobik Master Class 2004
13. března – Ostrava a Zlín; 20. března – Plzeň
AQUILA AEROBIC 2004
20.–21. března – Brno
Semifinále mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness družstev. Víc se dozvíte na www.fisaf.cz.

Brzdím, tedy žiju

Pokud toužíte mít vypracovaná stehna, lýtka a zadek, nemůžete si vybrat lepší sport než in-line bruslení, při kterém si navíc užijete spoustu zábavy a svobody. Moc zábavné nejsou jen výsledky výzkumu, který provedla Medical College of Wisconsin: celých 15 % ‚inlajnistů‘ zastavuje tak, že vjede do trávy, a další 3 % si dřepnou na zadek. Následkem jsou zlomená zápěstí, ruce a klíční kosti, o otřesech mozku nemluvě. Takže se nejdřív ze všeho naučte brzdit. Na brzdičku na botě moc nespoléhejte, jen jízdu mírně zpomalí. Zkuste spíš brzdění do téčka: jedna noha je ve směru jízdy a druhou směrujete kolmo k její patě. Čím dřív chcete zastavit, tím víc přitlačíte brzdící nohu k zemi. Chce to cvik, ale funguje to.

Pěkně ostrá masáž
Když po cvičení cítíte každý sval, není nad šikovný pár rukou namířený na nejkritičtější místa. Svaly však musí být před masáží dobře prohřáté, jinak si víc ublížíte než pomůžete.
Od Marca Cedraca, majitele fitcentra ve vyhlášeném sportovním středisku Madonna Di Campiglio v Dolomitech, jsme získaly recept na skvělou zahřívací emulzi:
pět malých sušených chilli papriček vylouhujte ve dvou deci slunečnicového oleje. Než se pustíte do masáže, raději směs otestujte – třeba na předloktí.

Co potom?
Všechny lyžařky vědí, co dokáže víkend na horách udělat s pokožkou. Nový hydratační krém po opalování Garnier Ambre Solaire UV SKI (139 Kč) je balzám pro pleť ošlehanou mrazem či spálenou od sluníčka. Bezvadně ji zklidní a bohatě ‚vykrmí‘.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA