Krásná, štíhlá a sexy. Vylaďte se podle ELLE

Nohy, břicho a zadek. Části těla, u nichž má každá z nás většinou pocit, že zlepšovat by se na nich dalo mnohé. Obzvlášť teď s nástupem jara a postupného odhalování těla. Kulturisté a fitness nadšenci mají jednoduchý trik, když na první dobrou potřebují zapůsobit na holky: napumpují si svaly tak, že ty během krátkého cvičení zvětší objem až o několik centimetrů. A vyrážejí na pláž! V rychlém zvětšení svalů není žádné kouzlo, jde o to, že když intenzivně cvičíte jeden cvik ve vysokém počtu opakování, ve svalech se nahromadí krev a jsou v podstatě nateklé. Napumpování krve do svalů je cílem většiny kulturistických tréninků. Zajímavé, ale asi žádná holčičí záležitost (tedy snad jen vyjma těch napumpovaných kulturistů). My, holky, na svých postavách obvykle řešíme jiné věci než nabušené svaly. Máme pro vás několik rad a tipů, jak problematické partie dostat do takové formy, že vás do úzkých nedostane ani ten sebeodhalenejší jarně-letní model. 

Nohy

Existuje cvik, který vám pomůže k tomu, aby vaše nohy byly štíhlé a delší, než jste si sama myslela. S naším supersnadným cvičením se rychle zbavíte zimních tukových zásob a stačí pro to obětovat jediné: Třikrát pět minut vašeho času denně. A jak se jmenuje ten fitness zázrak? Squat. Je to v podstatě vylepšený dřep. Perfektní cvik k lepší kondici a posílení stehenního a hýžďového svalstva. 

Jak cvičit squat?

Výchozí pozice: Postavte se rovně, rozkročte nohy na šířku ramen, narovnejte záda, ramena tlačte dozadu.

Cvik: Udělejte mírný podřep tak, jakobyste si chtěla sednout na židli. Ruce natáhněte před sebe. Tělo můžete mírně předklonit, avšak dbejte na narovnaná záda. Zadek byste měla mít maximálně zpevněný a výš, než jsou kolena. Paty mějte pořád na podlaze, držte rovná záda. Každý squat provádějte co nejpomaleji. 

Kdy a jak cvičit: Nejlepších výsledků docílíte, když začnete třeba s deseti cviky ráno před snídaní, deset squatů si dáte před obědem a stejné množství před večeří. Každý den si zvyšte dávku o pár cviků. 

ba1de7b2c248b3b974442f0cd4b5519d cd35d 

Zadek

To je další ostře sledovaná část našeho těla. Kdo nikdy nezažil okamžiky plné frustrace, kterou vyvolával odraz zadku v zrcadle, ten lže sám sobě. Každá z nás by chtěla mít krásné a pevné pozadí, ale někdy je prostě období, kdy na cvičení a běhání není čas (nebo chuť). Máme pro vás tři triky, které můžete snadno zařadit do každého vašeho dne a váš zadek vám za to bude vděčný.

1. Efektivní přestávka

Odteď si zvykněte chvíle, kdy třeba v kuchyňce čekáte, než se uvaří voda na kávu nebo když stojíte v jakékoli frontě, využívat efektivně: stáhněte co nejpevněji svalstvo na zadku a vydržte tak minimálně minutu. Tenhle malý trik posiluje všechny důležité hýžďové svalové partie - minimální nasazení a maximální výsledek!

2. Chůze do schodů

V Latinské Americe se vypráví pověst o jednom městě, které má tolik schodů, že kdybyste je všechny měli vystoupat, obešli byste dokola celý svět. A pověst také říká, že v tomto městě žijí ty nejkrásnější ženy světa. Lépe řečeno ženy s tak krásnými zadky, jaké prý svět neviděl. Proč tuhle povídačku říkáme? Protože ani pro váš zadek neexistuje nic lepšího než chodit do schodů. Pokud můžete volit mezi výtahem, jezdícími schody nebo těmi normálními, třetí varianta je ta správná.

3. Krátký sprint

Zařaďte do vašich všedních dní krátké sprinty. Může to být cestou do práce, v polední pauze nebo cestou do supermarketu. Stačí pár desítek metrů. Jde o to, aby se váš krevní oběh pořádně rozběhl a zvýšila se tepová frekvence. Při sprintu pracují všechny svaly ve vašem těle a především vaše zadní horní stehna - a zadek. 

 woman jogging during sunset c9486

Břicho

Ploché a pevné břicho je nezbytnou součástí vaší jarní i letní garderóby! Poradíme, jak ho získat, aniž byste trávila nekonečné hodiny v posilovně. Chce to trochu disciplíny a snahy, ale půjde to. 

1. Hodně pijte

Denně vypijte nejméně dva litry vody nebo bylinkového čaje. Nepijte vodu s bublinkami, nejenže překyseluje organismus, ale způsobuje také problémy v žaludku a nadýmá. Pokud byste chtěli přesněji vědět, kolik vody denně je pro vás optimální vypít, platí vzorec, že to je 30 až 40 ml na 1 kg váhy. Kdo pije příliš málo, dehydruje organismus, který reaguje únavou a začne ukládat tuky místo toho, aby je spaloval. 

2. Procházejte se

K tomu, abyste nastartovali metabolismus a začali rychleji spalovat tuky, nepotřebujete ani fitness studio, ani běhací pás. Četné vědecké studie dokázaly, že pokud byste se denně procházeli 30 minut, bohatě to stačí na to, abyste se udrželi štíhlí a ve formě. 

3. Jezte jogurty

Nejlepší tip od výživových poradců na ploché břicho? Jogurt! Probiotické bakterie v něm obsažené urychlují trávení, snižují plynatost a nadýmání. 

4. Vyhněte se stresu

Vědci prokázali, že když je žena ve stresu, tělo začne produkovat steroidy a stresové hormony, jako je třeba kortizol. Ve velké části jde o androgeny, tedy o mužské pohlavní hormony, které usnadňují ukládání tuků právě v oblasti břicha. Ženy pak mají postavu typu jablko.Tuk však neobaluje břicho jen zvenčí, ale i uvnitř. Orgány jsou pokryté tukem, což může zapříčinit různé zdravotní komplikace. I proto se snažte vyhýbat stresu. Do třetice se vyhýbejte stresu i z toho důvodu, že 80% lidí, kteří se ocitnou ve stresové situaci, sáhne pod psychickým tlakem po sladkostech a nezdravém, tučném jídle.