Líný sport? Naopak!

Líný sport? Naopak!

Badminton je rychlý, spálíte při něm spoustu kalorií, a navíc se skvěle pobavíte – není divu, že popularita tohoto sportu roste závratnou rychlostí.

Víme, že to zvládnete

Výhodou je i to, že na badminton nepotřebujete příliš mnoho vybavení, jen raketu, která obvykle stojí 1500–2000 Kč, a speciální míček – buď vyrobený z pravého husího peří, nebo plastový. Ten má horší letové vlastnost, ale déle vydrží. (Pro zajímavost původní ,vynálezci‘ badmintonu, severoameričtí indiáni z kmene Zuni, si vyráběli míčky z peří a slámy, v Jižní Americe dávali přednost výrobě z kukuřičných slupek.) Míčky i rakety přitom dnes seženete v řadě obchodů i na internetu (např. www.sportobchod.cz).

A jak se obléci? Podle Tomasze Mendreka především tak, abyste se cítila dobře a pohodlně. Obuv by měla tlumit výskoky či dopady a zajišťovat pevné a bezpečné držení nohy, která je namáhaná rychlými starty a prudkým bržděním (doporučuje se například obuv značky Yonex, www.yonex.cz).

Pronájem sálu se pak na většině míst obvykle pohybuje mezi 100–200 korunami za hodinu, rozhodnete-li se svěřit do péče trenéra, připravte si vedle toho ještě částku mezi 150–350 korunami. Pokud se ve vašem městě nenachází žádné specializované centrum, zeptejte se v základní škole nebo v Sokole, často tam pronajímají sály nebo pořádají kurzy. Hlavně se nebojte to zkusit. „Heslem badmintonových trenérů je ,We know you can‘. Je to nejrychlejší a zároveň nejjednodušší raketový sport, kterému snadno propadnete,“ říká Tomasz Mendrek. Pravidla hry najdete na www.czechbadminton.cz.

Kam zajít, pokud si chcete zahrát

Kontakty na další centra a více informací naleznete na webových stránkách Českého badmintonového svazu www.czech­badminton.cz.

TEXT: MARIE NOVÁKOVÁ