Líný sport? Naopak!

Líný sport? Naopak!

Badminton je rychlý, spálíte při něm spoustu kalorií, a navíc se skvěle pobavíte – není divu, že popularita tohoto sportu roste závratnou rychlostí.

Badminton

Možná se vám při slově badminton vybaví léto, voňavá tráva a rozjařená partička přátel. Je pravdou, že tenhle sport můžete hrát snad všude – ve městě v parku, u vody, na louce… Ale také v tělocvičně či fitness centru, badminton je totiž hlavně sport, při němž si skvěle protáhnete celé tělo a vydáte spoustu energie.

I proto jeho obliba stále roste. Badminton není tak náročný na techniku jako například tenis, hodí se pro hráče všech věkových kategorií a o jeho vlivu na tělo není pochyb: posílíte při něm jak horní polovinu těla, zejména ramena a ruce, tak nohy, když dobíháte zrádné odpaly svého partnera… Za jednu příjemně strávenou hodinku tak můžete spálit něco mezi 430 až 490 kaloriemi (které vydají třeba za tři slaďoučké koblihy), během devadesátiminu­tového zápasu můžete uběhnout i čtyři kilometry. Proto nepřekvapí, že se badminton stal pátým nejrozšířenějším sportem. „Na celém světě je dnes zaregistrováno kolem 235 milionů hráčů badmintonu, a k tomu existují další statisíce rekreačních sportovců,“ upřesňuje Tomasz Mendrek, trenér a zakladatel brněnské Badminton School (www.badminton-school.cz), který nás reprezentoval v badmintonu na olympiádě v Barceloně v roce 1992. Badminton, který se hraje jako dvouhra i jako čtyřhra, je podle něj také nejrychlejším raketovým sportem: rychlost míčku při smeči může dosáhnout více než 332 km/h.

ČTĚTE DÁL:VÍME, ŽE TO ZVLÁDNETE