Pravda a lež o hubnutí

Můžeme ale zprávám o těchto zázračných prostředcích věřit, nebo jde jen o další hubnoucí mánii? Pokusili jsme se zjistit, kde je pravda.

Čaj puer
Černý fermentovaný čaj puer je oslavován pro svou schopnost zeštíhlovat, upravovat trávení, a navíc snižovat hladinu cholesterolu i tuku.V Číně se mu prý přezdívá ‚dlouhý život za málo peněz‘. U nás ještě není tak známý, tím spíš je ale jeho pití trendy.
Pravda: Puer má bezpochyby detoxikační a antioxidační účinky, nedělejte si ale iluze: žádné potraviny nerozpouštějí tuky jen tak. Hubnoucí efekt by se dostavil až po vypití několika litrů, což by ale bylo hazardování se zdravím, takže to v žádném případě nezkoušejte. I když po pueru nezhubnete, v přiměřeném množství tělu prospěje a svou nenapodobitelnou jemnou chutí a vůní (která připomíná sklepy buddhistických klášterů) vás obzvlášť po ránu dokonale povzbudí.

Zelený čaj
Držíte dietu? Pak možná nezapomeňte zapít svůj salát zeleným čajem. Právě o něm se totiž traduje, že zbavuje tělo zadržované vody, rozpouští tukové zásoby a snižuje vstřebávání cukru.
Pravda: Zelený čaj, bohatý na katechin a kofein, opravdu může přispívat k hubnutí, musela byste ho ale vypít několik litrů. Na druhé straně je ale i v normálních rozumných dávkách vynikajíProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0