Zdraví novinky

Do solária pro roky navrch
Až si zase půjdete do solária pro bronz, zkuste si připomenout čísla, která spočítali kožní lékaři.

Kůže na vašem zadečku vypadá už kolem třicítky přibližně o 20 let mladší než ta na vaší tváři. To proto, že ji nejméně ze všech částí těla vystavujete slunečním paprskům. Slunce totiž může za stárnutí pleti z 80 procent. Zato ruce! Jejich kůže je asi o 20 let starší než pokožka na obličeji. Právě podle nich lze lehce odhalit skutečný věk i u žen, které mají za sebou řetěz omlazujících plastik.Takže i s umělým sluníčkem opatrně! No a s péčí o ruce začněte raději hned. Například krém na ruce z nové kosmetické řady Menalind professional obsahuje hodně kreatinu, který podporuje přirozené ochranné mechanismy kůže a hydratuje ji. V lékárnách je k mání za 89 Kč.

Co je pro vás lepší?
Čedar, nebo brie?
Brie, neboť obsahuje méně tuku, kalorií i cholesterolu. Červené, nebo zelené jablko? Červené, protože v jeho slupce se skrývají antioxidanty. Bílá, nebo hnědá čokoláda? Hnědá: je v ní méně tuku a najde se v ní i nějaký ten antioxidant.

Zkuste přestat znovu
Je docela možné, že při posledním pokusu nekouřit vás zradily vaše vlastní návyky neviditelně spojené s tabákem. S nimi se totiž musíte rozloučit stejně neúprosně jako s cigaretou.

● Pokud jste si zapalovala hned po ránu, měla byste rozhodně změnit své ranní rituály. Třeba už nesedět u snídaně, ale stát, místo kávy pít čaj, udělat ještě nějakou drobnou práci, aby nezbyl čas na hříšné myšlenky…

● Jestliže první cigareta provázela až první kávu v práci nebo ve školním bufetu, nahraďte ji třeba džusem nebo si ji dejte až v poledne.

● Přeorganizujte věci na svém stole tak, abyste zaplnila místo, na němž donedávna stával popelník.

● Přepadne-li vás chuť na cigaretu, také sáhněte po krabičce, ale se žvýkačkami, mentolovými bonbony, ovocnými dropsy…

● Změňte uspořádání svého pokoje tak, aby vám při večerním sezení a sledování televize někdejší zátiší s popelníkem a krabičkou cigaret nic nepřipomínalo. Dokážete to, uvidíte!