Letní vůně podle redakce ELLE

I když kalendář ohlašuje konec letních prázdnin a připravujeme říjnové číslo ELLE, v redakci nám léto rozhodně nekončí. Jedním z našich triků jsou ty správné vůně (další tipy na nekonečné léto najdete v zářijovém čísle ELLE). Lehoučké a osvěžující jako mořský příliv i květinové a ovocné jako slunečné odpoledne v zahradách. 

Jaké parfémy právě teď nejvíc bodují v redakci ELLE?


cindy 387a3

Cindy Kerberová, kosmetická redaktorka
Toto léto miluju kytky, hlavně pomerančové květy, které osvěží, i když je venku pořádné vedro, a taky jasmín. A ráda vůně vrstvím, protože jedna mi nikdy nestačí a přijde mi taky škoda nosit jen jednu, když jich mám tolik a jedna je hezčí než druhá. Momentálně mě nejvíc baví kombinace Wonder Woman od Jean Paul Gaultiera s Chanel No. 5 L'Eau. Obě mají podobné ingredience, jen jinak poskládané. Skvěle se k sobě hodí.

Perfektně se vrství taky klasická Acqua di Parma Colonia, hodně svěží, lehoučká. Dá se navrstvit s těžšími parfémy, které používám celý rok.


adela a595d

Adéla Mazánková, on-line redaktorka
Do obou mých favoritů mě namotala Cindy. Rituals Oasis de Fleurs jsem si naprosto zamilovala, protože je strašně relaxační a přitom svěží. Nejradši bych jí měla i jako interiérovou.A teď si dělám zálusk na Twilly d’Hermès, protože tu na mě Cindy nastříkala dopoledne v redakci a až do pozdního večera mi vůně dělala radost a voněla.

Jinak mám celoroční stálici v kabelce, (ne)parfém Ginger Flight Therapy od Aesopu. Trochu za ucho, trochu na ruce. Instantní dobíječ energie.


klara ae258

Klára Antošová, editorka
Moje velká letní láska je Eau de rhubarbe écarlate od Hermès. Vůně znamenala pro Christine Nagel velkolepé uvedení na prestižní pozici nové parfumérky Hermès. A pro mě se tenhle nádherný flakón stal letní voňavou událostí (za níž ještě jednou děkuji celé redakci, která mi ji dala k narozením!). A proč? Baví mě, jak citrusová vůně získává úplně jinou podobu díky kořeněné rebarboře. První dojem vás sice trochu zaskočí svou kyselostí, ale pak se na pleti překvapivě měkce rozvoní. Super ženská, sexy a nezaměnitelná.


brona ceae1

Broňa Zavadilová, obrazová editorka
Už asi 15 let používám každý den L'eau par Kenzo. Je nejlepší. Na léto, na zimu, na party, k moři, na snídani, na tělo, na hraní... no back-up!


Darinka 86f45

Darina Achremenková, art direktorka
Za mě jednoznačně L'Eau d'Issey od Issey Miyake.


dorotka 5be0b

Dorota Poláková, grafička
Nedávno jsem objevila vůní La Panthere Edition Soir od Cartier. I když jsem doposud dávala přednost svěžím citrusovým vůním, tento smyslně květinový parfém si mě ihned získal. Jsem si jistá, že mi bude dělat společnost po celé léto.


Marketa 4a231

Markéta Dekánková, asistentka redakce
Dva roky používám Poison Girl od Diora. Voní mi sladká vůně květin. Popravdě já už ji na sobě ani necítím, asi už jsem imunní. Ale ostatní se mě stále ptají, čím to tak krásně voním, i proto ji stále používám. 


mirka cad5d

Mirka Harcegová, brand manažerka
Jsou dvě vůně, co mi dělají radost - čerstvě vyprané povlečení a Hermès Sur le Toit. Je to pro mě nejvíc letní mix ovocné zahrady, který se během dne vyvíjí a mění. Ze začátku v ní cítím trávu, pak okurku a nenásilné spojení různých ovocných tónů.

A taky Dior J'adore Eau Lumière. Cítím v ní svěžest ovoce, postupně se však stává sladší a přechází do květinových tónů. Za mě na léto dost dobrá.


martina fc89b

Martina Hájková, Instagram guru ELLE
Nemám letní nebo zimní typ vůně. Celoročně používám již několik let Molecule 02. Jelikož mám lehce potlačený čichový vjem, plně důvěřuji svému partnerovi, který mi vůně vybírá.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA