Nejlepší vůně na party, jógu i do postele

Klidný spánek s noblesním jasmínem

Elegantní aroma jasmínu se často používá k navození dokonalé elegance a noblesy. Ovšem dokáže ještě víc. Pokud nemůžete po hektickém týdnu usnout a nedaří se vám přepnout mozek na víkendový, tedy odpočinkový režim, snadno jej zmate právě nezaměnitelná vůně bílých květů jasmínu. Novinka Ikat Jasmine od Aerin v sobě kombinuje jasmín sambac a egyptský jasmín s uklidňující tuberózou. Pár kapek sametové parfémové vody navodí tak uklidňující atmosféru, že se vám okamžitě bude chtít vklouznout pod deku a nechat si zdát sladké sny.

Aerin Ikat Jasmine 0e59a

Radost až do rána zajistí citrón

Čeká vás naopak příští víkend bouřlivá sobotní noc a už dopředu víte, že se vrátíte domů až v neděli ráno? Pak potřebujete pořádnou dávku svěžích citrusů, s nimž překonáte krizi a touhu usnout na nejbližší židli, která vám přijde do cesty. Kyselé aroma citrónu zostřuje smysly a zvyšuje aktivitu mozku, tudíž se hned při prvním nadechnutí cítíte nabití energií. Čisté vůni Aqua Vitae z Maison Francis Kurkdjian vládne citrón z Kalábrie spolu se sicilskou mandarinkou a boby tonka z Brazílie. Funguje lépe než energický nápoj s vodkou dohromady.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae 2c6f0

Na lenochy platí svěží máta

Nechce se vám vstávat? Pak potřebujete mátu. Hodně máty. Přelstíte svůj mozek a následně také tělo. Její chladivá vůně vás zcela zaručeně vytáhne z postele rychleji než šálek kávy. Odborníci dokázali, že aroma máty peprné povzbuzuje ty části mozku, které mají na starost právě ranní probouzení. Skvělou vůní, která zažene únavu, je unisexová toaletní voda Eau de Cartier Vetiver Bleu s osvěžující mátou peprnou, šik vetiverem a lékořicí. Tohoto parfému se držte i v případě, že se chystáte cvičit. Běh i posilování vám půjdou snadněji.

Cartier Eau de Cartier Vetiver Bleu 63431

Jak zvládnout stres? Sáhněte po vůni santálového dřeva

Po hektickém týdnu plného povinností mívá spousta lidí problémy vypnout, zapomenout na každodenní stres a shon a užít si víkend se vším všudy. Zde pomůže meditace, procházka na čerstvém vzduchu, vypnout počítač a pokud možno i mobil (nebojte, svět se nezhroutí, budete-li pár hodin offline), dobrá kniha a samozřejmě i mistři voňavkáři, kteří dokáží namíchat vonný elixír na všechny trable světa. Stačí jim k tomu santálové dřevo - tradiční ingredience používaná jako přírodní sedativum a účinný prostředek na zmírnění úzkostí a stresu. V té nejsofistikovanější podobě jej najdete v černém flakónu ukrývající návykovou vůni Sacred Wood by Kilian, kterou tvoří kombinace právě santálového dřeva a mléka.

Sacred Wood by Kilian 01ffa

Na hodinu jógy s levandulí

Jemná, uklidňující vůně levandule nepatří pouze do ložnice, když se snažíte usnout. Její účinky na psychiku jdou mnohem dál. Aroma dokáže snížit tepovou frekvenci a zároveň zlepšit koncentraci. Stačí pár kapek esenciálního oleje nebo parfému s dominantní levandulí a cvičení jógy vám rázem půjde snadněji, lépe se budete soustředit na jednotlivé pozice a rychleji se dostanete do kýžené uvolněné nálady. Výsledky zaručeny. Svěží kolínská voda Lavande od L’Occitane s delikátním aroma francouzské levandule zklidní vaši mysl a zároveň vás motivuje i během chmurného počasí, kdy se vám cvičit vůbec nechce.

LOccitane Eau de Cologne Lavande ffd63

EBC promo