Parfémy podle modelek

Linda Vojtová, modelka One NY
"Na období podzim/zima používám parfém Poivre Samarcande od Hermés. Připomíná mi procházku lesem, vůni dřeva. Miluju na ní, že se krásně rozleží a na rozdíl od mé letní vůně Tom Ford Santal Blush není moc intenzivní."

poivre samarcande f8e20

Magda Langrová, modelka Elite Prague
"Parfémy měním. Často. Ráda zkouším nové, ale mám i své favority, které nepustím. Přes léto nedám dopustit na Cherry blossom od L'Occitane. Bohužel se zatím nevyrábí jako parfém, pouze jako EdT, ale možná proto mi - tou svou lehkostí - tak sedne. V letním období, po čas dovolených, hodně experimentuji. Aktuálně jsem propadla klasice Candy od Prada. Na zimu zase preferuji těžší, lehce kořeněné vůně. Naprostým géniem mezi výraznými vůněmi u mě vždy byl a bude Tom Ford. Jeho privátní kolekce je bezkonkurenční. A "ta moje" je Tobacco Vanille. Většina z této kolekce jsou vlastně parfémy unisex, což je trochu výzva, ale proč se toho bát? A taky musím zmínit mužský parfém Oud Wood,kdybych byla muž, tak ji nosím pořád, nikdy mě neomrzí (na mužích samozřejmě ). Jenom jedna vůně mi chybí a marně se po ní sháním. Cokoliv s vůní šeříku. Vždy, když na jaře vyroste a zavoní, tak propadnu nostalgickým vzpomínkám na čas strávený s mojí babičkou, které rostl šeřík přímo pod oknem. Tak snad ho jednou někde objevím."

magda 4e294

Adéla Čápová, modelka Bohemia Eskimo
"Spíše než s ročním obdobím, měním parfém se svým životním obdobím a jeho událostmi. Kdykoli pak vybranou vůni ucítím, připomene mi atmosféru vzácného času a skvělé zážitky, ať je to například nedávno čas strávený se sestrou v Holandsku, nebo květnové období tréninků a běh Pražského maratonu, či třeba čas horských tůr a surfování s přítelem na Havaji. Právě díky své sestře Markétě jsem před několika lety objevila britskou značku Jo Malone, na kterou od té doby nedám dopustit. Vůně jsou originální, nejsou překombinované a příliš vyumělkované. Vždy, když ucítím Earl Grey & Cucumber, vzpomenu si na krásné měsíce strávené před nedávnem v Londýně. English Pear & Fresia zase znamená domov - New York, stal se mou osobní klasikou. A jako Mimosa & Cardamom budou navždy vonět noci strávené nad knihami při přípravě na pilotní zkoušky, které právě probíhají. Ať už dopadnou jakkoli, budou to vždy vzpomínky na období plné neuvěřitelných zážitků a získávání nových zkušeností. Parfémy ráda střídám, ale často vyrazím i bez vůně. Každé prostředí, místo, město a země má svou vlastní, charakteristickou vůni a je velmi příjemné ji "čmuchat" v čisté podobě, bez rušivých vedlejších vlivů. Nedávno jsem se přihlásila na kurz, kde mě naučí, jak parfém vyrobit. Už se těším, až si namíchám svůj vlastní a pevně věřím, že výsledný „produkt" bude skutečně voňavou (nikoli páchnoucí) trvalou připomínkou této zajímavé zkušenosti."

adela a73ab

Veronika Vařeková, Next model NY

"V létě miluji lehčí vůně jako je Love od Chloe, a když je chladněji mám ráda peprnějši vůně. Podle nálady buď volím Hermes (Eau Dex Marveilles), nebo VanCleef&Arpels (Orchidee Vanille)."

veronika2 e6145

 

Greta Slezáková, modelka Bohemia Eskimo
"Parfémy řeším podobně jako oblečení a jídlo, v létě lehčí, v zimě těžší. Jakmile se ochladí, má letní vůně nevyznívá tak intenzivně a stejně jako si začínám oblékat více vrstev, můj parfém se stává gurmánštějším. Na zimu mám tedy ráda teplejší, kořeněné vůně. Kdysi jsem milovala Angel, Thierry Mugler a stále jej mám. Dnes už mě hřeje vzpomínkama na divoká léta a první lásky. Později jsem si oblíbila esenciální olej od Kiehlss okurkou, tuhle vůni absolutně zbožňuji a moc bych si ji přála. Jen si nejsem jistá, že je ještě k dostání. Evokuje mi můj čas v NYC s nejlepším kamarádem, který mi ji daroval. No a nyní používám Jo Malone, Pomegranate Noir a to jsem hned zpět v romantické Paříži, protože jsem tam tu značku objevila. No, koukám, že mám vůně spojené s městy."

greta a2709

Kateřina Sokolová, modelka Elite Prague
"Změnu parfému na podzim a zimu nějak zásadně neřeším, i když obecně se v létě snažím používat odlehčenější vůně. Co se vůní týče, nemám jednu vyhraněnou, kterou bych stále používala, jak to má spousta lidí. Mám několik favoritů, které si kupuji pořád dokola a pak je měním každý den podle aktuální nálady. Mezi moje největší oblíbence patří Gucci Guilty, Madame od Jean Paul Gaultier a momentálně hodně používám i Miss Dior Cherie.

032 804c4

Veronika Hejlíková, modelka Bohemia Eskimo
"Většinou parfémy dle ročního období neměním. Mám svůj oblíbený Molecule 01, ten používám celoročně. Skládá se pouze z jedné ingredience. Ta se přizpůsobí každému člověku individuálně, a tak na každém voní parfém jinak. A to mě strašně baví! Nicméně v létě ho střídám s Dyptique Eau de Lierre, jehož vůně mi připomíná čerstvě posekanou trávu."

main b4409

A nakonec jsme poprosili i šéfredaktorku ELLE, Andreu, ať se svěří, jak to má s parfémy na podzim. Tak co, Andreo, řešíš to?

Andrea Běhounková, šéfredaktorka
"Parfémy nestřídám podle ročních období, ale podle nálady. A taky bývám dost nevěrná, takže vždycky když objevím nějaký nový, na ten starý rázem zapomenu. Mám doma poměrně slušnou sbírku flakonů, ale je pravda, že můj hodně oblíbený Amouge Noirse v horkých letních dnech nosit nedá, protože je silný a hodně výrazný. Momentálně je mým favoritem Armani Prive Oud Royal, nosím ho od rána do večera a nejraději bych se v něm koupala. Používám ho v redakci, na party nebo pracovní schůzky. O víkendu a když mám volno, preferuju Dark Amber&Ginger Lily od Jo Malone.Ukradla jsem ho Králíčkovi. Tedy tu vůni, ne fyzicky parfém. A nejkrásněji na celém světě voní moje dcera Isabela... Téhle miminkovské vůně se nikdy nenabažím!"

andrea 17e5a

EBC promo