Aleniny tipy na krásu

Životy lidí, kteří žijí pod drobnohledem veřejnosti, provází přísná životospráva. Týká se to i vás?
Mě určitě ne. Jako malá jsem byla doslova rozežraná. Snědla jsem klidně i deset knedlíků. Teď už jsem zodpovědnější a vím, co si můžu dovolit. Dietu jsem ale nikdy nedržela. Moje nejoblíbenější jídlo je kuře na paprice, kuřecí řízek a pochoutkový salát, který mi maminka navaří a já si ho v Itálii dám do mrazáku a ujídám při slavnostních příležitostech.

Věnujete se nějakému sportu?
Chodím na aqua aerobic a těhotenskou jógu. Před těhotenstvím jsem pravidelně také cvičila kick box.

V Čechách se rozmáhá trend wellness a spa. Necháváte se i vy ráda hýčkat?
Nemám na to moc času. Nemám také ráda moc velké teplo ani vlhko, takže sauna a pára jsou pro mě automaticky passé. Na masáž zajdu ráda, ale musí trvat nejvýš hodinku. Kdybych v lázních měla strávit celý den nebo nedejbože víkend, nebavilo by mě to. Jsem člověk, který pořád něco dělá.

Podle čeho si vybíráte kosmetiku?
Používám spoustu francouzských krémů z lékárny, které kombinuji s péčí od La Prairie. Je celá škála značek, které jsou na stejné úrovni, a pak jsou ty luxusní, které je převyšují nejenom cenou, ale i nespornou kvalitou. To mám vyzkoušené.
Proxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 r /> Jakou dekorativní kosmetikou se líčíte?
Používám maximálně řasenku a třešňové labello, abych měla sytě červené rty. Vždycky si nakoupím spoustu kosmetiky, ale používám jen pár stálic. Na značkách v tomto ohledu moc nekoukám.

Řídíte se trendy v líčení, nebo máte svůj osvědčený styl?
Líčení ladím obvykle do hněda. Vím, že černé nebo hnědé stíny mi sluší a patří ke mně. Když vyrážím do společnosti a jsem hodně barevně oblečená, použiju třeba i růžovou rtěnku, ale jinak mě veškeré módní výstřelky nechávají chladnou.

Liší se to, jak se o sebe starají Češky a Italky?
V jedné zásadní věci. Italky se o sebe skutečně starají, jsou víc šik. Chodí na manikúru, pedikúru. Je to jistě i díky jejich ekonomické pozici, ale v Itálii třeba není běžné, že byste si myla vlasy doma. Jejich vlasy jim vůbec závidím. Jsou jako krásné pevné žíně. Já mám bohužel ty české… (smích)

Jaké používáte vůně?
Pánské! Tedy svoje pánské, přítel má své vlastní. Samozřejmě jsem vyzkoušela všechny Cool Water od Davidoff a podobné, dnes už klasické voňavky… Momentálně u mě vede letní vůně od Calvina Kleina. Holčičí voňavky mě nebaví.

Změnily se vaše vjemy v těhotenství?
Ani ne, jen všechno cítím mnohem dřív. Že bych musela vyhodit voňavky a krémy, které mám ráda, mě naštěstí minulo.

Text: Anna Hubínková, Foto: Standa Merhout

EBC promo