REKLAMA

Horké chvilky I.

REKLAMA

Parafínový zábal rukou
Co umí: Příjemná prohřívací seance, která zároveň zvládne zpacifikovat i přesušenou a popraskanou kůži rukou. Urychluje vstřebávání přípravků, takže jestli vás zlobí třeba nehty, díky parafínu dáte problémům bleskové sbohem.
Princip: Než přijde na řadu vytoužená chvíle – ponoření rukou do rozehřátého parafínu – čeká vás peeling a dezinfekce speciálními utěrkami. Navoskované ruce pak ukryjete do mikrotenových sáčků a froté návleků, v nichž je necháte 15 minut pospávat. Až vás manikérka zbaví rukavic a parafínových odlitků, nanese ještě heboučký krém a promasíruje ruce.
Kam: Kosmetický salon Lancôme, Jungmannovo nám. 20, Praha 1, tel. 224 217 189; tip pro mimopražské: Studio Radek Oliver, Jana Uhra 4, Brno, tel. 541 236 849 (100 Kč)
Tip: Pokud si zatoužíte během odpočívání číst, nalistujte si stránky v časopisu předem. S rukama uvězněnýma ve froté návlecích se totiž listy otáčejí dost špatně. A taky se psychicky připravte na to, že po namočení do parafínu ruce vypadají jako chybějící součást postavy z muzea voskových figurín…
Jak dlouho to trvá: asi 30 minut

Cena: 150 Kč

Solárium
Co umí: Závislost na slunci není nijak odsouzeníhodná. Naopak! Právě díky němu se v těle vytváří vitamin D a vápník. Takže když v zimě slunečního záření není tolik (až o 75 % míň), organismus odpovídá únavou, v horším případě depresí. Ačkoli se na ultrafialové paprsky posledních pár let ‚hází špína‘, pořád platí, že působí blahodárně na buněčný metabolismus a pomáhají zvyšovat imunitu.
Princip: V zájmu zachování zdraví by vám mělo stačit 50 hodin ročně. Pokud se ale dávky nepřehánějí a jde o kvalitní přístroj, je opalování v soláriu k pokožce šetrnější než sluníčko, takže i riziko rakoviny kůže je nižší. Důvod je prostý. Solárium imituje jen UVA záření, a to má vliv ‚pouze‘ na stárnutí pleti. Přesto se vyplatí dodržet základní pravidla: ‚smažte‘ se bez make-upu, používejte ochranné přípravky a brýle. Kůže vám bude blahořečit i za pravidelný přísun beta-karotenu, který ji chrání a pomáhá dosáhnout bronzového nádechu. Další tipy: Následující 2–3 hodiny si nechte zajít chuť na sprchu, aby byla pigmentace rovnoměrná. A hlavně se natřete speciálním poopalovacím krémem.Upozornění: Albíni, lidé se sklonem ke klaustrofobii, se zvýšeným výskytem nádorů v rodině a s vysokým tlakem by měli solární studia obcházet velikým obloukem…
Tip: Chcete-li se vyhnout typickému zápachu, objednejte se na solárko s voňavou sprškou. Neopáleným místečkům na kostrči a lopatkách předejdete tím, že nebudete nehybně ležet.
Kam: Solárium BBC (Vinohradská 22, Praha 2-Vinohrady, tel. 222 517 151) má v nabídce permanentku s čipem, na které si dobíjíte kredit. Na jeho výši pak záleží, jak velkou slevu (10 až 30 %) dostanete. Tip pro mimopražské: Studio Ergoline (Pekařská 7, Brno, tel. 543 237 127) klienty zase v průběhu celého roku překvapuje lákavými dárky.
Jak dlouho to trvá: Rozhoduje fototyp a momentální míra opálení.

Cena:od 11 Kč/min do 25 Kč/min

Pára a vířivá vana
Co umí:
Pára si co do účinků nezadá se saunou, rozdíl však zaznamenáte i pouhým okem. Zatímco za dveřmi sauny je diskrétní sucho, v parní lázni se indiskrétní vlhko doslova lepí na dveře. Rozdíl ve vlhkosti tvoří téměř 90 procent; teplota v páře se přitom pohybuje na mnohem snesitelnější úrovni – mezi 43 a 46 °C. Pára pomáhá prokrvit a pročistit pokožku, a jelikož otevře kožní póry, také ji přiměje snáze přijímat účinné látky. Vířivá vana s teplou vodou masíruje tlakem vodních proudů a vzduchovými bublinkami, a ulevuje tak od bolesti, posiluje imunitu, pomáhá relaxovat, rehabilitovat i zvýšit prokrvení tkání. Pro nás ženy je však určitě nejzajímavější fakt, že má pozitivní vliv na hubnutí a odstraňování celulitidy. A endorfiny (látky štěstí) se do těla vyplavují jako o život! Ne nadarmo jsou jejími velkými příznivci lékaři, terapeuti, sportovci i úspěšné modelky. Méně už lidé s poruchami tlaku…
Princip: Žádná zvláštní pravidla neexistují. Snažte se jen průběžně dodržovat pitný režim a poctivě odpočívat.
Kam: V Salonu Lafayette Gallery (Na Florenci 31, Praha 1, tel. 255 777 111) vám pronajmou celé římské lázně s vířivkou, párou a masážní sprchou, kde si můžete – třeba s přítelem – nerušeně vychutnávat chvilky absolutní pohody. Pokud by vám při lenošení došlo pití, objednáte si ho telefonem.
Tip: Vzduch provoněný vonnými esencemi účinky ještě podpoří. Třeba v Lafayettu vám je na požádání připraví.
Jak dlouho to trvá: 50 minut pro dva; dvě hodiny pro čtyři osoby

Cena:800 Kč za 50 min, 2500 Kč za dvě hodiny

Sauna
Co umí:
Zahřátí je v tomto případě slabé slovo. Během několika minut se zpotíte tak, že budete ještě prosit, aby ten žár někdo ztlumil… Za největší ‚sauní‘ devízu se dá určitě považovat posílení imunitního systému, prokrvení a odbourání toxinů – i stresu.
Princip: Pobyt v horké místnůstce (až 100 °C) střídáte s chladnou vodou, studeným vzduchem nebo sněhem. Jak dlouho se vydržíte trápit v horku, je čistě individuální, ale zhruba po deseti minutách už budete dohnána k řádnému orosení – že by signál pro rychlý ústup? Ideální je zchlazení v bazénku s ledovou vodou, ty však většina veřejných saun z hygienických důvodů nevlastní. Takže aspoň sprcha… Prohřátí a zchlazení se může opakovat až třikrát; poté je dobré uchýlit se alespoň na půl hodinky do odpočívárny. Pokud nechcete, aby vás z potírny vynášeli nohama napřed, nechoďte tam s plným žaludkem nebo naopak hladová, a hlavně doplňujte tekutiny – nealko, samozřejmě.
Tip: Jemně potřete tělo i odlíčený obličej medem. Kůže pak bude hebčí, svěží a vitální.
Kam: Do Blue Orange (Tupolevo-va 676, Praha 9-Letňany, tel. 286 006 244) můžete přijít s prázdnou – vše potřebné dostanete. Komorní atmosféra objektu umožní maximální soukromí a odpočinek. Chybí-li vám v odpočívárně tekutiny, zvonkem přivoláte obsluhu.
Jak dlouho to trvá: asi 90 minut

Cena: 1000 Kč za celodenní vstup (zahrnuje vstup do Health Clubu, případně hlídání ratolestí v dětském koutku)

Stone Therapy
Co umí: Masáž horkými kameny dá pěknou ,nakládačku‘ svalovým křečím. Jakmile ulehnete na prohřáté oblázky, budete si připadat jako ve vlídné náruči. Báječně si odpočinete, a navíc máte dobré vyhlídky na zlepšení krevního oběhu i metabolismu.
Kam: Cybex, health club & spa, Hilton Prague, Pobřežní 1, Praha 8, tel. 224 842 375
Princip: Před akcí je třeba smýt ze sebe veškeré nečistoty. V setmělé místnosti vám pak masérka potichu vysvětlí, co máte před sebou – poslední příležitost ujasnit si detaily, později se mluví jen v nezbytných případech. Než si lehnete na záda a uvelebíte se na teplých bazaltových kamíncích, masérka vás zkušenými pohyby zbaví všech zablokovaných míst. Před masáží dostanete oblázky i na břicho, hrudník, čelo a do dlaní. Po promasírování obličeje následuje rozmazlování těla a hlavy, a to tak, že vám masérka přejíždí kamínky od pat ke krku a zpátky. Oblázky v dlaních pravidelně vyměňuje za teplejší nebo je střídá s mramorovými. Nakonec vás nechá odpočívat a popíjet čaj nebo vodu.
Upozornění: Může se stát, že se vám při relaxaci vybaví třeba zážitky z dětství.
Jak dlouho to trvá: 75 minut

Cena: 2400 Kč

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA