Speciál proti stárnutí. Díl II.

30
Tvář
Problém:
Začnete si všímat prvních viditelnějších známek stárnutí, jako jsou vrásky a pigmentové skvrny. Má to dvojí příčiny – vnitřní a vnější. Vnitřní příčiny se dědí, může to být například vrozené oslabení dvou důležitých vazivových složek kůže, kolagenu a elastinu. Kolagen drží kůži napjatou a elastin jí dodává pružnost. Po třicítce začíná vazivo degenerovat a kůže se tak uvolňuje. Zvnějšku stárnutí ovlivňuje v první řadě sluneční záření.

Plán:
„Ve třiceti se kožní buňky obnovují pomaleji a pokožka už není tak hladká a jasná jako dřív. Pro pleť je důležitá hydratace. Používejte liftingové krémy nebo séra na obličej a oční partie,“ radí MUDr. Hana Smutková z kliniky Asklepion. „Alespoň jednou měsíčně si zajděte na kosmetiku s mikromasáží očního okolí. Klaďte velký důraz na ochranu před UV zářením.“

Tělo
Problém:
Může se stát, že přiberete, stárnutím se totiž zpomaluje metabolismus. Takže i když jíte stejné věci jako dřív, váha vám může povyskočit. Dalším problémem bývá zadržování vody. Jeho důvody mohou být kolísání produkce hormonů a množství cukru v krvi, stres a nepravidelná strava.

Plán:
Když budete pravidelně sportovat, metabolismus se vám zrychlí. Rozbouřené hormony zkrotíte, když budete jíst vitaminy, hlavně skupiny B. Na zadržování vody a celulitidu platí: vyhýbejte se soleným jídlům, jezte hodně ovoce a zeleniny a víc obilovin – pomáhají vyrovnat stres a dodají vám energii. Používejte zpevňující krémy nebo gely proti celulitidě.

Co potřebujete
Stárnutí je ovlivněno geny jen ve dvaceti procentech. Zbytek záleží na vás.

1/ regenerační krém na tĚlo StriVectin-SD, Sephora, 4750 Kč
2/ odličovací sérum na oči Absolute Skin Recovery Cleansing Serum Eye, Orlane,1310 Kč
3/ oční krém Repairwear Intensive Eye Cream, Clinique, 1210 Kč
4/ sérum No Surgetics, Givenchy, 2530 Kč
5/ PÉČE O POKOŽKU ZEVNITŘ Time Perfection, Imedeen,1890 Kč (60 tablet)


Procedury
Skinstation
Co to je? Funguje jako ‚žehlička‘. Přístroj SkinStation omlazuje pleť, odstraňuje vrásky a zlepšuje elasticitu pleti. A nejen to. SkinStation se používá i při depilaci, léčení akné a jizviček
Výsledek? hladší a pružnější pleť
Jak dlouho trvá? záleží na zákroku
Kolik stojí? podle zákroku
Kde?www.ghc.cz

B 21 Spa
Co to je? Ošetření pleti speciálním přístrojem B 21 SPA a kosmetikou Orlane. Můžete si vybrat jeden ze 6 programů – vyživující, hydratační, zpevňující, pro oživení pleti, program pro redukci vrásek a na mastnou pokožku. Záleží na tom, co vaše pleť nejvíc potřebuje.
Jak dlouho trvá? 90 minut
Kolik stojí? od 1950 do 2200 Kč (podle programu)
Kde?www.orlane.cz


Až zestárnu, budu vypadat jako moje matka?
Pokud má vaše matka nebo otec hluboké rýhy na čele nebo vrásky kolem úst, pravděpodobně je budete mít taky. Ale pozor! Jen dvacet procent stárnutí je ovlivněno geny. Zbytek (asi osmdesát procent) záleží na vaší péči.

EBC promo