Za 3 měsíce o 10 let méně, díl 1.

Stárnutí zpravidla prožíváme s obavami, protože zachovat si hezkou pevnou pleť a štíhlou postavu je pro většinu z nás boj. Určitě byste ho ale neměla vzdávat. Budete-li se totiž chovat podle našeho omlazovacího plánu, uvidíte, že díky správně zvolenému jídlu, cvičení i kosmetické péči omládnete během pouhých tří měsíců o neskutečných deset let. Na jejich konci budete štíhlejší, krásnější a plná energie – jednoduše mladší… Uvidíte, že tahle proměna nadchne vás i vaše okolí.

zbavte se kil navíc
V šímáte si, že džíny, které vám přede dvěma roky bezvadně padly, teď sotva dopnete, a že když jen lehce předkloníte hlavu, dělá se vám druhá brada? Vítejte v klubu třicátnic. Toto přibývání na váze totiž není způsobeno tím, že byste najednou jedla víc, ale tím, že tělo už bohužel nespaluje tak jako ve dvaceti nebo pětadvaceti. Zkuste proto zhubnout tři až pět kilogramů a uvidíte, jak vás to najednou omladí. Zvýrazní se vám křivky postavy a i obličej zeštíhlí a dostane úplně jiný výraz. Zbavíte-li se pár kil navíc, budete také daleko méně unavená – vaše chůze bude rychlejší, budete se méně zadýchávat, a tak budete i na okolí působit daleko svěžeji.

Jak zhubnout?
Pomůže vám měsíční dieta, která je rozdělená na čtyři etapy. První týden je nejpřísnější a pomáhá ‚odplavit‘ zhruba první dva kilogramy. Měla byste během něj jíst netučné proteiny (vejce, tvaroh či jogurty s nízkým obsahem tuku, kuřecí maso, ryby, šunku…), zeleninu (cuketu, salát, rajčata, zelené fazolky, papriky…) a velmi opatrně zacházet s olejem nebo máslem (kávovou lžičku na jídlo). Naopak vynechte veškerý příjem cukrů, tak donutíte svůj organismus spotřebovat své rezervy.

Druhý týden pak do svého jídelníčku můžete zařadit hovězí maso, těstoviny, rýži, celozrnné pečivo a ovoce. Třetí týden už není tak striktní, nadváhy se už zbavujete pozvolna, takže můžete jíst téměř vše, dokonce i hořkou čokoládu (ale jen dvě kostičky denně). Jediné, co je stále zakázáno, je sýr. Čtvrtý týden se pomalu vracejte k normální stravě, samozřejmě byste se ale neměla přejídat. Tato dieta je ze začátku trochu obtížná, ale když překonáte chuť na křupavý chléb, slané tyčinky nebo sušenky, výsledky se určitě dostaví.

RADIKÁLNÍ cesta
Nechce se vám držet dieta, nemáte čas cvičit nebo se nemůžete zbavit špíčku na břiše, i když se snažíte ze všech sil? K zeštíhlení vám pomohou odborníci. Nejčastější metodou, jak se zbavit přebytečného tuku na stehnech, zadku, břiše nebo pažích, je liposukce. Ta nejnovější se provádí pomocí ultrazvuku nebo laseru, který rozbije tukové buňky, jež se následně vyloučí metabolismem. Dalo by se říct, že jde o neinvazivní liposukci neboli nechirurgické tvarování postavy. Zákrok je bezbolestný jako běžné ošetření ultrazvukem, budete jej cítit jen jako jemné chvění, po němž vás mohou bolet svaly jako po cvičení. Ošetření menšího bříška trvá přibližně hodinu, aby však byl výsledek viditelný, je třeba jít alespoň na tři až šest po sobě navazujících ošetření. Cena celé terapie se pohybuje zhruba od 4000 Kč do 40 000 Kč podle velikosti ošetřované oblasti a počtu ošetření.

Novou metodou je také přístroj B.E.A.M., při němž do těla vchází velmi slabý elektrický proud, který zeštíhluje, zpevňuje a působí i proti celulitidě. Zákrok také nebolí, jen u něj cítíte stahy svalů. Doporučuje se opakovat přibližně alespoň jednou týdně po dobu dvou měsíců, cena za půlhodinové ošetření se pohybuje kolem 1200 Kč (opět ale záleží na velikosti oblasti, adresy specializovaných center, v nichž se provádí, naleznete na www.plasticka.chirurgie.info).

další tipy si přečtěte v príštích dílech seriálu

EBC promo