Pravidla správného fénování

Pravidelné uživatelky fénů, kulem a žehliček by při vysoušení vlasů měly být obzvlášť opatrné. Intenzivní teplo strukturu vlasů poškozuje, vysušuje je a ty se pak lámou.

Hodně zmůžou kvalitní vlasové prostředky. Ochranné hydratační mléko či sérum, které brání před vysušováním, byste měly používat při každém vysoušení vlasů. Nanášejte ho do vlhkých vlasů, a to od horní úrovně uší až ke konečkům. Kořínky vlasů vynechte, aby vám vlasy neztěžkly a nezplihly. Náš tip: Ciment Thermique od Kérastase nebo Protein Spray od label.m.

Nezanedbávejte ani výběr fénů či kulem. Vysoušeče s iontovým zářením jsou dnes už absolutním nutností. Praktická je i možnost studeného proudu vzduchu. Kulmy a žehličky by zase měly disponovat nastavením libovolné teploty a minimálně keramickou vrstvou, která brání krepatění vlasů. V poslední době se ještě více než keramické žehličky osvědčily ty titanové.

Základní pravidla pro fénování vlasů:

1) Vlasy fénujte vždy z minimální vzdálenosti 15 cm.

2) Fénujte je ve směru růstu vlasů, nikoli proti němu.

3) Hodně škod se napáchá tím, že horko působí dlouho na jedno místo. Proto s fénem neustále pohybujte.

4) Při používání kulmy a žehličky je velmi důležitá teplota, pro jemné vlasy je maximální teplota 150 stupňů, pro normální vlasy pak 180.