Jak vám to jde v posteli? Otestujte se!

Nemusíte mít před sebou zrovna ambice, že byste se za vaše výkony v sexu chtěla stát držitelkou pornooscara. Nicméně co si budeme namlouvat, vztah bez dobrého sexu, tedy takového, který bude bavit vás i vašeho partnera, nejspíš dlouho nevydrží. Jestliže máte pocit, že vám v téhle oblasti něco chybí, nevyhovuje, vadí, leze na nervy, nejpřímější cesta je si to s vaším klukem vyříkat a případné reklamace mu naservírovat napřímo. Pokud se na otevřený hovor o sexu zrovna teď necítíte, udělejte si jednoduchý a rychlý test, který vám aspoň pomůže ujasnit si, jak jste na tom s vaší sexuální kondičkou. A neděste se předem, že vám v testu vyjde něco, co jste vůbec nechtěla slyšet! Neobviňujte se, že sex neklape jen kvůli vám. Na to jsou vždycky dva do počtu. V případě dlouhotrvajících problémů pak doporučujeme radikální řešení - začít testovat sexuální kondici s novým milencem.

sexklara4

Přečtěte si důkladně níže uvedené otázky a u každé z nich si udělejte poznámku, jak byste reagovala. Máte tři možnosti.

1. Ano, to platí.

2. Tohle neplatí.

3. Nejsem si jista - možná to tak je, možná ne.

 

TEST:

1. S partnerem mluvíme o sexu otevřeně, bez zábran a bez červenání.

2. Jsem spokojená s frekvencí sexu, ale nikoli s jeho kvalitou.

3. Vyhovuje mi kvalita sexu, ale nikoli frekvence.

4. Sex je celkem vzato dobrý. Ale začít s ním, dát partnerovi najevo, že to zrovna dneska chci, to je trochu problém a bývá to rozpačité.

5. Když se s partnerem milujeme, cítím, že jsme si emočně hodně blízko, vnímám mezi námi výrazně silné pouto.

6. Když se s partnerem milujeme, cítím, že jsme si emočně hodně blízko, nicméně myslím, že na tom vztah nestojí - osobně by mi stačilo klidně méně sexu.

7. Věřím, že jsem pro partnera atraktivní, že ho fyzicky přitahuju.

8. Jsem spokojená s tím, jak vypadám.

9. S partnerem už se moc často nelíbáme. Spíše výjimečně.

10. Dříve jsem k partnerovi cítila více vášně a chtěla jsem sex častěji.

11. Vedle samotného sexu bych uvítala ještě další intimity - třeba mazlení nebo držení za ruce apod.

12. V sexu mi určité věci vadí. Ale nevím, jak to změnit, aniž bych při tom nezranila partnerovy city, nenarušila jeho sebevědomí atd.

13. Odmítám si připustit a přistoupit na to, že bych se svým partnerem musela mít sex, i když nechci.

14. K tomu, abych měla chuť na sex, potřebuju s partnerem prožívat i další věci, které se sexem přímo nesouvisejí - třeba aby mi pomáhal s domácností, povídal si se mnou, chodil na procházky atd.

15. Existují věci, které bych na našem vztahu chtěla změnit, ale partner o tom ani netuší.

Vyhodnocení testu: Uvědomte si, jak jste se cítila poté, co jste si přečetla a zamyslela se nad jednotlivými otázkami. Znervóznilo vás to? Rozesmutnilo? Potěšilo vás to? Zvedlo vám to celkově náladu? Ujasněte si, jaký z těchto pocitů převládal. Tento dominantní pocit je pak srovnatelný s tím, v jakém rozpoložení je váš partnerský sexuální život.

EBC promo