Je ještě sex ‚náš‘?

Místo se zdravotními poplatky by politické strany měly vytáhnout do voleb s kampaní za pravidelný sex. Mohlo by se totiž stát, že nebudou mít komu vládnout. Češi se už nejen méně množí, ale i milují. Vyplynulo to z výzkumu, který každých pět let realizuje Sexuologický ústav 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze.

Sexuologové Petr Weiss a Jaroslav Zvěřina položili dvěma tisícům respondentů otázky týkající se jejich milostného života. A jaké bylo jejich zjištění? Alarmující! Průměrný našinec se věnuje sexu jen dvakrát týdně. Není proto divu, že kralujeme žebříčku nejméně vášnivých národů. Hůř už jsou na tom jen Němci, Dánové, Finové a Belgičané.

„Zaznamenali jsme nárůst v oblasti sexuálních poruch. Jako tu nejčastější dnes muži uvádějí potíže se ztopořením penisu. Proti tomu ženy mají nejčastěji problémy s nedostatečnou lubrikací, s bolestivostí při prohlavním styku a s nedostatkem sexuální potřeby,“ vysvětluje možné příčiny sexuálního ochlazování doktor Zvěřina.

Ani s ‚tahem na branku‘ to ale není žádná sláva. Vaginální orgasmus nikdy nepoznalo dvaadvacet procent žen. Do orgastických výšin tak vynáší tři čtvrtiny Češek jen dráždění klitorisu.

Jedinou útěchou může být, že aspoň v jedné disciplíně jsou naši hoši zlatí. Jsou mistry v délce pohlavního styku. Samotnému aktu se oddávají dvakrát tak dlouho než dvojice v ostatních zemích, v průměru 14 až 15 minut. Kam se hrabou Italové a Francouzi s devíti minutami.

Pokud vám i toto vítězství připadá příliš hořké, najděte si Řeka. Temperamentní Jižané totiž touží zaplout do peřin až pětkrát týdně.

REKLAMA