Která jídla jsou zabijákem sexu?

1. Sýry

Před sexem byste se měla vyhnout mléčným produktům, jako jsou třeba sýry. Proč? Pro některé sýry je totiž typické, že vyvolávají tvorbu hlenu. Kvůli tomu pak tělo hůře tráví kyseliny, což se na organismu odráží nepříjemnými pocity plnosti a nafouklosti. A co si budeme povídat - tenhle stav není pro postelovou gymnastiku příliš žádoucí.

2. Peprmintová žvýkačka

Přestože vám žvýkačka zdánlivě jen osvěží dech, což může být před milováním jistý bonus, velká medaile jí v souvislosti se sexem nepatří. Sladidlo sorbit má nejen projímavé účinky (a to se vám v intimních chvílích nechce řešit), ale způsobuje i nadýmání. Nehledě na to, že máta prokazatelně snižuje hladinu testosteronu. Což jinými slovy znamená, že slovo vášeň se stává prázdným pojmem. 

3. Tučné maso

Zejména tučné maso nebo uzeniny mohou obsahovat zbytky antibiotik, které v organismu negativně působí na libido. Škodlivé trans tuky obsažené mj. v tučných částích masa zpomalují krevní oběh, a tudíž v důsledku snižují schopnost orgasmu. Takže: Raději se tučnému masu vyhněte. 

4. Ovesné vločky

Chcete si občas užít sex i ráno? Pak se raději vyhněte müsli. Ovesné vločky totiž stimulují produkci serotoninu v těle. Kvůli tomu se budete cítit sice ve větší pohodě, ale zároveň i poněkud unavenější a tím pádem ztratíte motivaci k sexu. S čerstvým ananasem by to bylo určitě slibnější! 

5. Tofu

Tofu je ve své podstatě dobře stravitelné a zdravé. Ale obsahuje rostlinné fytoestrogeny, které zvýšují hladinu estrogenu v těle. A to může být problém hlavně u mužů: Zabírá jim v těle místo pro produkci testosteronu, podporuje tvorbu enzymu aromatázy, který mění mužský testosteron na estrogen. Což má za následek přibírání, zvyšování podílu tuku v těle a především pak nízké libido a náladovost. Tofu je pro muže (a potažmo i pro ženy) opravdový zabiják vášní!

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA