PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI: PRVNÍ DOBRÁ PODLE ELLE

Andrea, šéfredaktorka: Chtěla bych zažít scénu v helikoptéře!

50-shades-of-grey-4

Bára, editorka:  Vzpomenu si, jak jsem tu knihu četla v metru - dva dny poté, co se objevila v knihkupectvích - a snažila se rukou zamaskovat její obálku, aby moji spolucestující nezpozorovali, že čtu “porno”. Zpětně se mi vybavují hlavně nekonečné a stále se opakující popisy neodolatelného zevnějšku Christiana Greye, nad kterými jsem asi měla omdlévat touhou, ale upřímně řečeno mi připadaly spíš nudné. A přiznávám, že sexuální scény jsem pak ke konci už přeskakovala, protože na mě nějak neměly ten správný účinek. Co mi hodně utkvělo v paměti, jsou všechny ty vychytávky, kterými Christian Anastasii zahrnuje: telefon a počítač, které v té době byly nejvíc “in”, luxusní auto, šaty, let helikoptérou… Bez nich by to asi nebyla ta pravá červená knihovna. Vlastně šedá.

fifty-shades

Broňa, obrazová redaktorka: Černobílé fotografie New Yorku od Andrease H. Bitesnicha, které bych chtěla mít v co největší velikosti ve svém bytě…. Za všechny vybírám alespoň tuhle:

Snimek_obrazovky_2015-02-11_v_16.37.22

Zuzka, kosmetická redaktorka: Popravdě? Film Padesát odstínů šedi mě vůbec neláká. Četla jsem knížku, to jo. Ale jen jeden díl a stačilo. Jako jo, četlo se to dobře a rychle a je to ve své podstatě zábavné, ale … Za A) během čtení jsem si vzpomněla na ’harlekýnky’ - ona zrudne a zalapá po dechu na jedné stránce asi tak šedesátkrát. On má řezané lícní kosti, dokonalé tělo a pohled uhrančivý jako nikdo. Za B) proč je to bestseller? Protože chce každá žena super sex, lasku a peníze. Jak jednoduché :)
A co mě napadne, když se řekne 50 "vítečeho"? Sexy věci. Jako třeba pouta, bičík a tak. Ale nepředstavuju si podvazky. Pro mě je třeba hodně sexy Miranda Kerr nafocená Mareim Testinem pro GQ. Nátělník, mikina, obyčejné kalhotky… to mě ba. To je pro mě sexy. 
miranda-kerr-by-mario-testino-for-gq-uk-may-2014-13
Dorotka, grafička: Ona slavná knížka, kterou jsem sice nečetla, ale lecos jsem o ní zaslechla. Takže sex, sex a ještě jednou sex.
Snimek_obrazovky_2015-02-11_v_11.25.01
Veronika, asistentka:  Ty prvorepublikové rezidence, ve kterých bydlely celé generace rodin. Gramofonová deska, velká temná vstupní hala, obří schodiště, vlny a dlouhé cigarety. Vlastně nevim proč. 
obrazek-4
Darinka, art directorka: Při očumování výtvarných potřeb, jsem objevila krásné pastelky Koh-i-noor v šedých odstínech. I dětské naivní obrázky budou vypadat jako umělecké dílo.
past
Martin, redaktor: Táňa Vilhelmová. Je totiž filmové Anastázii, Dakotě Johnson, dost podobná...
tan 

EBC promo