Podle čeho si opravdu vybíráme kluky?

Odpověď je až divně jednoduchá. Vašeho kluka jste tam tehdy nemohla nechat bez povšimnutí (a k dispozici pro další případné zájemkyně) prostě proto, že vás přitahoval.
 
Takže logicky další otázka zní: Co dělá kluky atraktivní? Není za tím žádná záhadná chemie ani žádná mystická osudovost (omlouvám se všem, kterým bořím romantické představy o osudových setkáních). Kdo je pro nás přitažlivý a kdo ne, je schopnost, kterou “umíme” evolučně. Podvědomě víme, co je pro nás ideální volba a jaký kluk má potenciál být náš Pan Božský. 
 
handsome hot ryan gosling sexy Favim.com 260276
Představme si jakousi pyramidu přitažlivosti, v jejíž dolní, tedy nejširší a nejpodstatnější části leží dvě věci, které při výběru partnera hodnotíme jako první: status a vzhled. V prostředku pyramidy leží emoční pole a úplně nahoře myšlení - logika a rozum.   A u každé z nás existují větší či menší nuance, co z kterého “pole” pyramidy považujeme za to nejdůležitější. 
 
Obecně však platí, že společenský status je pro většinu holek alfa omega mužské atraktivity. Přitahují nás kluci, kteří jsou úspěšní, zdravě sebevědomí (není větší otrava než žít vedle zamindrákovaného chlapa) a finančně zajištění. Nejsme zlatokopky! Jen nás nebaví sponzorovat nezávislé intelektuály, kteří se doma soustřeďují na tvorbu (zatímco vy vyděláváte na nájem) a čekají, až svět objeví jejich genialitu. 
 
Vzhled muže není pro ženu tak stěžejní, jak by se mohlo zdát. Přestože na vysokém tmavovlasém krasavci se širokými rameny není nic špatného, při výběru partnera hodnotíme spíše komplex různých faktorů: Milujeme charismatické kluky, z nichž nemůžeme spustit oči. Imponují nám odvážní optimisté, kteří se nezhroutí před sebemenší životní překážkou, před tím, když je chceme představit matce nebo když jim řekneme, že u Cartiera mají opravdu nádhernou kolekci snubních prstenů. 
 
ryan gosling book
 
Obdivujeme ty, s kterými se hezky povídá, s nimiž se cítíme prostě dobře a kterým věříme každé slovo. Zbožňujeme kluky, kteří se usmívají a dokáží nás rozesmát. Chceme mít vedle sebe inteligentní partnery, protože když máme poslouchat jejich vtipy, nesmí říkat nudné blbosti. A pak taky chceme ty zodpovědné a chápavé (protože slabost pro Mirka Dušína má občas asi každá z nás). Magický je pro nás také hlas -  čím hlubší zabarvení, tím více sexy. Podle psychologů je pro nás dokonce tón a barva hlasu mnohem důležitější než obsah toho, co nám dotyčný říká. Velkou přitažlivost mají kluci, kteří jsou trochu tajemní, nedostupní a hned neodkrývají karty a samozřejmě také ti, kteří nám voní! Příjemná vůně může být pro nás dokonce neodolatelná i v případě, že ostatní parametry pokulhávají. A perlička na konec: platí, že nikoli modrá je dobrá - vede červená. Tedy aspoň co se týká přitažlivosti. Kluci oblečení do červeného trička nebo košile působí údajně sebevědomějším dojmem a my je vnímáme jako úspěšné, bohaté a vzrušující.

EBC promo