Raději čokoládu než sex?

Vyplývá to aspoň z výzkumu, jehož výsledky zveřejnil britský deník Daily Mail. Přes 20 procent žen podle něj prohlásilo, že čokoláda by byla poslední věcí, které by se chtěly vzdát. A jen 9 procent uvedlo, že by jim největší problém dělal život bez sexu. Výzkum, kterého se účastnilo 2000 lidí, zjistil, že alkohol, čokoláda a sex jsou považovány za věci, na kterých lidé opravdu lpí a nechtěli by se jich vzdát. Pokud by šlo o to, vzdát se něčeho na měsíc, pro 22 procent mužů, ale jen pro 9 procent žen by bylo nejhorší obejít se bez sexu. Dvaadvaceti procentům žen by dělalo největší problém smířit se s tím, že si nemohou dopřát čokoládu.

Čokoláda jako antidepresivum?
Je fakt, že čokoláda, respektive její základní složka – kakao –, obsahuje řadu látek, které působí na lidský organismus velmi silně, a to zejména na psychiku. Kakao je bohaté na flavonoidy, což jsou látky, které mají podobný účinek jako aspirin, tj. snižují srážlivost krevních destiček a díky tomu snižují krevní tlak a mají příznivé účinky na krevní oběh. Další užitečnou látkou je fenyletylamin, který má antidepresivní účinky a tělo si ho žádá v období stresu nebo zvýšené námahy a také třeba před menstruací. A do třetice všeho dobrého je tu teobromin, který povzbuzuje mozkovou činnost a zlepšuje náladu a také snižuje riziko vzniku cévních a mozkových chorob.
Všechny tyhle pozitivní účinky má ovšem jen taková čokoláda, která obsahuje co nejvíce kakaa, takže chcete-li mlsat pod záminkou, že děláte i něco pro své zdraví, rozhodně nesahejte po mléčné, ale jedině po pořádně černé čokoládě – měla by mít minimálně 65 % kakaa.

EBC promo