Tantra pro začátečníky, díl 2.

Vyzkoušejte sex podle staré indické techniky, která vám umožní prožít s partnerem několikahodinovou tělesnou i duchovní rozkoš.

Zkuste si tak tantrický sex představit jako nekonečnou předehru, při níž partneři objevují svá těla. K tomu patří pomalé vzájemné svlékání stejně jako hluboké pohledy a doteky. Ty jsou důležité pro vytváření sexuální energie, kterou tantrici považují za základní životní energii. Energie se rozvádí do celého těla pomocí tantrických masáží, které zahrnují i pohlavní orgány obou partnerů, protože například ženský bod G je považován tantriky za posvátný.

Ačkoli všechny tyto techniky pomáhají prohloubit sexuální prožitek, rozkoš není hlavním cílem. „Bylo by pošetilé věnovat tolik úsilí tomu, aby se člověk pomiloval, bez vlivu na ostatní aspekty lidského života,“ tvrdí Swami Prem Agni. „Skutečná tantra pracuje s emocemi, se zdravím, s vědomím. A tady je možné rozlišit pravou tantru, která má kořeny a která pracuje uvnitř člověka, s jeho duší, od pokleslé, takzvané tantry, která je pouze tělesnou sexualitou.“

Láska není jen slovo
Podle Moniky Šicové může mít tantrický sex blahodárné účinky i na komunikaci s partnerem a posilování vztahu. Své o tom ví i osmadvacetiletá Pavla, které tantrická zkušenost pomohla zachránit manželství. „PetProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 začal trávit čím dál víc času v práci a na cestách, takže jsme se skoro neviděli. Postupně jsme se začali odcizovat a naše komunikace se omezila na pozdrav a pár frází. Podobně to vypadalo i v posteli. Bylo nám jasné, že pokud chceme náš vztah zachránit, tak to takhle dál nepůjde. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet tantru. Po tomto zážitku jsme si oba uvědomili, jak chudý byl náš dosavadní sexuální i citový život. Společný sex je teď skvělý, dokážeme se milovat hodiny, a navíc jsme si nikdy nebyli tak blízko v citové rovině,“ říká nadšeně Pavla.

Sexuální revoluce
Podle tantriků má sexuální energie schopnost měnit náš život. A nejen ten sexuální. Známé jsou pozitivní účinky tantry na zdraví, už jen tím, že pomocí dechových cvičení dodávají tantrici tělu více kyslíku. Proto také mívají nižší krevní tlak, lepší imunitní systém a méně trpí depresemi. Pokud dáte tantrickému sexu zelenou, nemusíte se obávat, že děláte něco špatně. Tantra nedělí na dobré a špatné, důležité je, abyste se vy cítila dobře. Pravděpodobně si začnete lépe uvědomovat své tělo a naslouchat mu. To může být důležité i při včasném odhalování onemocnění ženských orgánů. Na oplátku budete vypadat mladší a šťastnější.

Podle jednoho výzkumu pětaosmdesát procent párů věří, že existuje perfektní sex. Ale zhruba jen polovina tvrdí, že ho skutečně má. Přitom zlepšit si sexuální život, prodloužit rozkoš a prohloubit vzájemnost s partnerem je pomocí tantrického milování tak jednoduché. Máte chuť změnit statistiky?

TEXT: MICHAELA BALARINOVÁ